Policista údajně řidiči dal facku a okradl ho a před soudem se přiznal

Podle obžaloby dal řidiči facku, aby mu odepřel skryté peníze, které mu policista údajně pod záminkou vysoké pokuty vzal a nechal si je. Policistovi nyní hrozí až pět let vězení.

Další dva členové hlídky nebyli obviněni a je s nimi zacházeno jako s svědky.

Neoprávněný a neoprávněný řidič bije rukou pod prokurátorovým levým okem

18. března zastavil hlavní inspektor zahraniční policie spolu se dvěma kolegy na silnici v Praze 8 po 3 hodině auto Peugeot 301, které řídil 30letý cizinec z Ukrajiny. Během řízení neměl zapnutý bezpečnostní pás. Přiznal svou chybu, ale tvrdil, že má u sebe jen 450 korun. Policie požadovala pokutu 500 korun.

Hlídka přinutila řidiče vystoupit, otevřít kufr Peugeotu a vytáhnout všechny věci z kapes. Poté policisté šli sami prohledat auto.

Chtěl potrestat řidiče

32letý inspektor Lukacs uvnitř našel dokumenty o provozování smlouvy na základě smlouvy pro Uber, ale především byla na sedadle řidiče schovaná obálka s dvěma tisíci korunami.

Skutečnost, že si cizinec peníze okamžitě nevybral, zřejmě policistu rozzlobila, protože se rozhodl Ukrajince potrestat sám. Podle prokurátora ho „bezdůvodně a bezdůvodně„ zasáhl dvakrát do obličeje “pod levým okem.

Řidiči se podařilo částečně vyhnout třetímu úderu a zasáhnout jej do zadní části hlavy.
V té chvíli se tvrdilo, že jeden z hlídačů zabořil ruce za záda a cizince položil na kufr auta. Třetí policista následně vydal řidiči pokutu 1300 korun, avšak nikoli za původní přestupek za to, že neměl zapnutý bezpečnostní pás, ale za údajné porušení zákona o pobytu cizinců, protože údajně nepředložil platné osvědčení o zdravotním pojištění. Ukrajinec to však neuznal, důvod pokuty, její hodnotu a odmítl ji zaplatit. Měl platné pojištění a odvedl ho na policejní hlídku.

Policista si měl peníze nechat

Stíhání tvrdí, že tento policista „peníze, které dostal, si nechal pro svou osobní potřebu“. Tímto způsobem se dopustil zneužití oprávnění správce a krádeže. Poté ho z těchto zločinů obvinil Generální inspektorát bezpečnostních složek a obvinil z obžaloby státního zástupce.

Stejný názor měl i Okresní soud v Praze 8, který policistovi Lukacovi uložil roční zkušební dobu s dvouletou zkušební dobou a pokutu dvacet tisíc korun.

Falešný dopis z Ukrajiny

Obžalovaný však s tímto rozhodnutím nesouhlasil a podal proti němu takzvaný odpor, takže soud musel začít rozhodovat ve věci v hlavním líčení. Tam policista svou vinu opakovaně popíral, další soud se bude konat v lednu.

Podle zákona dorazil během vyšetřování případu do sídla GIBS dopis z Ukrajiny, údajně podepsaný zraněným řidičem. V něm se omluvil za to, že vymyslel všechno, co policajt udělal.

Vyšetřovatelé GIBS se však rozhodli ověřit pravost přepisu a s pomocí kolegů na Ukrajině znovu vyslýchat řidiče v jeho domovské zemi, protože se mezitím cizinec vrátil. Poškozený uvedl, že tuto zprávu v životě neviděl, a proto ji nenapsal, takže šlo o podvod. Jeho autora nebylo možné určit.

Written By
More from Arzu

Očkování Vakcína 19 – Bude zdarma pro všechny občany. Blatn požaduje širokou účast – T24 – Česká televize

Ministr Platney říká: „Záměrem je, aby všichni, kteří budou očkováni touto vakcínou,...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *