19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Polemika o uhelném průmyslu provokuje Polsko proti jeho sousedům

To však nevyřeší velký problém. Náhlý odchod z uhlí, často v Polsku, by zemi posunul na úroveň Německa, které silně závisí na dovozu zemního plynu z Ruska.

Polský premiér Matzos Moraveki tento měsíc uvedl, že vláda nepovolí uzavření polských dolů, protože „by to mohlo ohrozit energetickou bezpečnost Polska“.

Vnitrostátní politická rizika rychlého stažení z uhlí jsou však bezprostředně znepokojivá.

Úřadující úřad Andrzej Duda, který navštívil Bogotinii před loňskými polskými prezidentskými volbami, uvedl, že těžaři uhlí poskytli Polsku „lepší službu“ a nebudou opuštěni. Voliči měst ho ve volbách podpořili a pomohli mu zvítězit.

Odborový vedoucí elektrárny vedle dolu Turo, Andrzej Krezerovsky, pan Řekl, že hlasoval pro Dudu, protože „vyvolal velký optimismus ohledně budoucnosti uhlí“. Pan. Zda bude znovu hlasovat pro vládnoucí stranu Duda a spravedlnost, bude záviset na tom, zda důl zůstane otevřený.

Vyděšení, zmenšující se, ale organizovaní a hlasní polští politici proti horníkům se dlouho snažili srovnávat požadavky na zelenou energii vycházející z Bruselu s požadavky voličů na pracovní místa.

„Všichni v mé rodině tu byli vždy připojeni k dolu,“ řekl Bokumik Dyskievich, vedoucí odboru v dole Turo. Jeho dva bratři, dva synovci a jeho sestra vlastní státní BGE, která provozuje polskou energetickou skupinu nebo důl a nedalekou elektrárnu. Jeho syn, který pracoval pro společnost zabývající se zelenou energií v jiném městě, není jediný, kdo se živí těžbou.

READ  Výsledky MXGP České republiky do roku 2021