19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Podle českého vysokého komisaře nelze brzy očekávat žádné vztahy s Ruskem – světem

PRAHA, 6. června / ÚLOHY /. Český ministr zahraničí Jacob Gulhanek v neděli řekl, že vztahy mezi Prahou a Moskvou jsou v obtížné fázi a nelze je v dohledné době normalizovat.

„Česká republika je právě v nejtěžší fázi vztahů s Ruskem,“ řekl CNN Prima News. „Je iluzí věřit, že tyto vztahy lze rychle normalizovat.“

Přesto je podle jeho slov nutné podívat se na možnosti vztahů mezi Českou republikou a Ruskem. “Příští týden se zeptám všech vedoucích.” [parliamentary] Politické strany by měly jmenovat své vlastní odborníky na otázky zahraniční politiky. Budu také pořádat u kulatého stolu jednání o česko-ruských vztazích na ministerstvu zahraničí. “

Experti strany budou diskutovat o tom, jak v budoucnu budovat vztahy s Ruskem. Ministr uvedl, že přední politické síly v zemi by měly přijmout společný postoj k této otázce před parlamentními volbami 8. a 9. října.

Po incidentu ve Vrbeticích Gulhanek odmítl nabídku na snížení počtu dalších zaměstnanců ruského velvyslanectví. „Neměli bychom tuto záležitost omezit na úroveň diplomatického vyhoštění,“ uvedl a dodal, že všichni vyšší úředníci v zemi se jednomyslně shodli na protiruských opatřeních přijatých po zveřejnění incidentu.

Připomněl také, že Praha nedávno vyzvala Moskvu, aby ji vyškrtla ze seznamu nezúčastněných zemí. Taková akce podle jeho slov vážně komplikuje vyhlídky na řešení rusko-českých vztahů.

Vztahy mezi Ruskem a Českou republikou byly vypleněny po 17. dubnu, kdy čeští představitelé tvrdili, že Rusko bylo za bombovými útoky v roce 2014 ve muničním skladu ve východočeské vesnici Virpedis a vykázalo 18 ruských velvyslanců. Důstojníci ruských zpravodajských úřadů. Ruské ministerstvo zahraničí vydalo po akci v Praze silné protesty „na základě nepodložených a vzdálených výmluv“ a oznámilo 20 zaměstnanců českého velvyslanectví v Moskvě.

Následně se strany dohodly na restrukturalizaci zaměstnanců velvyslanectví na základě rovnosti. Od 1. června bude mít každý z nich povoleno mít sedm velvyslanců, 25 technických pracovníků a 19 místně najatých zaměstnanců.

READ  Kanada nemohla prolomit českou zeď v bezbodovém fotbalovém přátelství