Po Londýně se šíří nová mutace koronaviru

„Dosud jsme identifikovali více než tisíc případů,“ řekl Hancock ve Sněmovně reprezentantů. Podle něj se tato mutace šíří „velmi ostře a exponenciálně“ nejen v Londýně, ale také v okolních krajích v Kentu a Essexu.

Britští vědci nyní zkoumají, zda by tato mutace mohla způsobit ještě větší nárůst celkového počtu infikovaných lidí v populaci. Podle dostupných informací je tato genetická mutace v tzv. „Spike“ proteinu, který virus používá k proniknutí do hostitelské buňky.

Anglická organizace pro veřejné zdraví varovala, že „změny v této části bílkoviny mohou způsobit, že se virus rozšíří rychleji a bude infekčnější“.

Buďte opatrní, ale ne hysteričtí

Ředitel zdraví Wellcome věří, že se jedná o velmi nebezpečné zjištění. Apeloval: „Musíme čelit viru.“

Někteří lékaři se však snaží napětí uklidnit. Alan McNally, expert na univerzitě v Birminghamu, varoval před zbytečnou hysterií. „Nevíme, jestli je to přenosnější, nakažlivější nebo nebezpečnější. Musíme tomu jen věnovat pozornost.“

Viry stále mutují. Mají to jen v přírodě.

Odborník na zdraví BBC James Gallagher

Podobně vidí situaci i expert BBC James Gallagher. „Viry stále mutují. Mají je pouze ve své přirozenosti.“ Poznamenal, že pouze skutečnost, že nová mutace je nějakým způsobem spojena s nárůstem případů v Londýně, neznamená, že ji způsobuje přímo.

Britské ministerstvo zdravotnictví zavedlo přísnější omezení na postižené oblasti v Londýně a Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla novou mutaci.

READ  Babish: Musíme být opatrní, třetí vlnu nezvládneme
Written By
More from Arzu

Groszmannová, těpán a Stárková získaly ocenění Thálie

Sdružení organizovaných aktérů již dříve oznámilo, že Hanna Bauerová a Joseph Abram,...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *