Po heroickém výkonu na hřišti narazil Cavani na velké potíže

Mike HewittA ČTK / AP

Cavani naskočil do zápasu jako náhradní hráč až po přestávce za stavu 0: 2. V 74. minutě vyrovnal první gól zápasu na 2: 2 a v přípravě svůj druhý gól v zápase dokončil.

Později však přišel na stránky sportovních zpráv nejen kvůli své slavné práci v terénu, ale také kvůli smůle po zápase na internetu.

Velký obrat pro Manchester United! Tottenham remizoval s Chelsea

O čem to bylo? Fanoušek mu napsal na španělský účet Instagramu Kavani „Asi te queiro, Matador“ (Miluji tě, Matador) a Cavani mu odpověděl „Gracias, negrito“. A to je ten problém. V překladu to zhruba znamená „negr děkuji“.

Je to termín „Negrito“, který je v Anglii interpretován jako extrémně rasistický a urážlivý a fotbalový svaz již řekl, že to ví a bude se ho chopit.

Tři hodiny po jeho zveřejnění Cavani příspěvek smazal s tím, že slovo „Negrito“ má v Jižní Americe úplně jiný význam a jeho použití bylo považováno za projev lásky a náklonnosti.

Útočník Liverpoolu Suarez čelí obvinění z rasismu

V této souvislosti si fanoušci samozřejmě vzpomenou na podobný případ občana Cavani Luise Suareze, který během své účasti v Liverpoolu rovněž popsal obránce Manchesteru United Patrice Evru, kterému byla uložena pokuta 40 000 liber a trest za osm zápasů.

Suárez se později ve své knize bránil tím, že si neuvědomoval kulturní odlišnost od španělsky mluvícího světa. “Můžete černocha říct komukoli s tmavými vlasy i tmavou pletí a toto slovo jsem používal celý život. I moje žena mi často říká„ černoch “nebo (lepší alternativa)„ Negrito. “Moje babička také volala svého dědečka a někdy mě,” vysvětlil Suarez .

READ  Prymula dostal od premiéra Babiša smlouvu na 80 000 měsíčně

Před sezónou však fotbalový svaz vydal jasná pravidla týkající se rasismu a diskriminace, podle nichž by jakékoli rasistické a diskriminační komentáře na sociálních sítích vedly k trestům nejméně tří zápasů. Pokud by k takovému chování došlo přímo u soudu, byl by pachatel odsouzen na šest až dvanáct zápasů.

Sledujte Sport.cz také na Instagramu >>>

Written By
More from Arzu

Hamilton: Sedm nepředstavitelných titulů a s týmem nemáme žádné hranice

Přestože závod začal v Turecku Hamilton Teprve ze šestého místa opět předčil...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *