Platney volal po ventilátorech. Podívejte se, jak zvolit kvalitu

Podle odborníků nelze na první pohled rozpoznat vysoce kvalitní ventilátor třídy FFP2. Ale i některé postavy to průměrnému člověku řeknou. Nesmí chybět popis produktu v češtině

“Klíčem je takzvaná značka CE, která má největší problémy. Padělky se objevují na trhu a je relativně snadné je rozpoznat. Mezi těmito dvěma písmeny by měl být velký prostor. Jakmile jsou písmena C a E viditelně slepena, stane se falešným.” Řekl odborník na zdravotní právo Jacob Kral.

V nezávislých testech se však za nejlepší účinky považují respirátory asijského původu, i když jim chybí evropská značka nebo instrukce v češtině.

„V testu jsme měli celkem sedm respirátorů, přičemž pouze tři prošly všemi těmito testy. Ty, které měly nejlepší výkon, měly nejvyšší účinnost filtrace, ale bohužel nesplňují to, co se zákazníkům nejčastěji doporučuje. Nápis, popisy a pokyny jsou tedy v češtině. … získat kód certifikace CE. Tyto respirátory je nemají, ale ukázalo se, že fungují dobře, “uvedla Hana Hoffmanová, šéfredaktorka časopisu dTest.

Odborníci radí ventilátorům a jinému zboží, aby nakupovali v tradičních obchodech, v tomto případě v lékárnách, nikoli na internetu.

„Lékárny lze doporučit zejména s ohledem na povinnost poradit vám, jak produkt používat. Kvalitní produkty však najdete také v běžné prodejní síti,“ dodal Krall.

Vysoce kvalitní osvědčené respirátory například obsahují několik vrstev látky, nanovláken nebo částic stříbra. Jsou samozřejmě nejdražší. Stáli desítky až stovky korun.

READ  Zeman vyzval lidi, aby byli připoutáni. Feld poděkoval dopisu a kritizoval opozici Domovská stránka
Written By
More from Arzu

Podle právníků platí zákaz prodeje nápojů v restauracích a nestačí opravit překlep v zákoně

Noviny ve čtvrtek ráno poukázaly na to, že skutečnost, že během změny...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *