Platney řekl, že je nám to líto. Česká republika v pátek přejde do čtvrté etapy PES

„Vláda souhlasila s přesunem České republiky na čtvrtou úroveň rizika od pátku 18. prosince od 0:00,“ uvedl předseda vlády.

„Chápeme náladu těch, kteří se těšili, až budou moci na Vánoce plnit svoji práci,“ dodal.

Lituje také ministra zdravotnictví Jeana Platneyho (ANO). “Je nám tak líto, že jsme museli udělat tento krok, ale situace nás k tomu nutí,” řekl Platney.

Restaurace by měly být zavřené a od pátku mohou znovu prodávat pouze prostřednictvím výdejních oken. Prostřednictvím nich bude lidem umožněno pít například kávu nebo čaj připravený v podniku. Rovněž bude nutné znovu uzavřít ubytovací služby.

Nová bude také noční zákaz vycházení od 23:00 do 5:00 a opět se bude moci setkat maximálně šest lidí. Rovněž se sníží počet lidí v bohoslužbách z 30 na 20 procent kapacity sboru.

Lyžovat od 18. prosince

Na úrovni 4 ale budou také nové výjimky. Kromě otevřených obchodů, které se v neděli už nikdy nebudou muset zavírat, budou testy na antigeny nadále umožňovat návštěvy sociálních zařízení.

Služby zůstanou také otevřené. “S výjimkou bazénů, zdravotních středisek a ubytovacích služeb,” uvedl místopředseda vlády Karel Havlicek (ANO). Páteční přesun do 4. fáze PES znamená také opětovné uzavření krytých sportovních zařízení.

Vláda také konečně stanovila datum otevření lyžařských středisek. “Od 18. prosince bude možné lyžovat na horách. Budou však platit omezení, která platí pro restaurace a hotely,” uvedl Platney.

READ  Doshk: Omezení budou trvat nejméně další dva týdny
Written By
More from Arzu

Babička nechce spěchat ke zhroucení. Čtenáři TN.cz jsou také proti

Pokud třetí z pěti opatření vstoupí v České republice v platnost příští...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *