16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Pirátský vůdce se snaží vyhnat českého miliardáře a přijmout Evropu

Treadlock, pacifista a milovník psychedelické trance, bývalý softwarový architekt Evan Bardos nepřišel být vaším pravidelným východoevropským vůdcem.

Tento 41letý je vůdcem Pirátské strany, české verze skupin, které se za poslední desetiletí objevily, aby získaly občanská práva a zpochybnily korupci. Čtyři měsíce před volbami průzkumy veřejného mínění naznačují, že by se Bardos mohl stát předsedou vlády, což by vedlo koalici starostů a nezávislých k vyloučení miliardářského předsedy vlády Andrzeje Babise.

Pokud jde o sex, pirátské vítězství ve volbách 8. – 9. Října bude odrážet voliče, kterého už unavují obvinění z nákazy, korupce a homofobie. Ale pro EU to má širší význam: ulehčí politické vazby s Polskem a Maďarskem. Střetli se s Bruselem kvůli nesrovnalostem.

“To pro nás není moudré ani praktické místo,” řekl Bardos minulý týden v rozhovoru pro Prox. „Jsme na stejné vlnové délce jako Francie a Německo, které prosazují klíčové evropské hodnoty, svobody a demokracii.“

Český premiér Andrzej Babis čelí hlasování o nedůvěře

Evan Bardos v parlamentu v Praze.

Fotograf: Milan Jarros / Bloomberg

Koronový virus oslabil podporu vládám v regionu. V Polsku je Strana práva a spravedlnosti ponořena do aliance Boj o uvolnění kontroly nad parlamentem. Odpůrci maďarského premiéra Viktora Orbana zaznamenali několik vzácných vítězství, naposledy vynucením plánů. Založení čínské univerzity v Budapešti pro referendum.

V České republice Bobbis prosazoval obvinění z korupce a zneužití finančního chování, přičemž vše popírá. Pirátská strana zahájila audit Evropské komise týkající se jejích obchodních dohod Viděla ho v prudkém konfliktu o vlastnictví jeho společného podniku Agrofert.

READ  České dny Wilbur začínají ve středu večer „Polcas in the Park“