Pfizer: očkování funguje také na mutantní kmeny

Zjistí se, zda bude stejně efektivní, 95 procent, na typ viru cirkulujícího ve Velké Británii, do dvou týdnů.

Ale i když výsledky testů ukazují nižší účinnost, Pfizer může rychle změnit výrobní technologii.

Jak minulý týden informoval Bravo, Helena Jesenková, vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku a respirační virové choroby jiné než chřipka, zjistila u českých pacientů infikovaných covid19 významný nárůst SARS-CoV-2. Zjistil jsem to ve vzorcích od lidí infikovaných virem Covid-19 počátkem podzimu. Změna viru, kterou objevili v laboratoři, ovlivňuje strukturu bílého proteinu, který tvoří jakýsi druh virové korunky.

Jeho flexibilita je skvělá

To je přesně to, na čem vědci pracují při vývoji mRNA (messenger RNA), tedy osvobozených jednovláknových nukleových kyselin.

Pomocí této technologie, mRNA, což je recept, který říká buňce, co má dělat, mohou výrobci transformovat pouze matrici, aby vytvořili protein, který bude fungovat proti mutantní verzi viru.

„Jedním z důvodů, proč si Pfizer a BioNTech zvolily platformu mRNA, je potenciální flexibilita této technologie ve srovnání s konvenčními vakcínovými technikami. Tato flexibilita zahrnuje schopnost měnit sekvenci RNA ve vakcíně,“ odpovědělo vedení společnosti na otázku Bravy.

Vedení americké společnosti odpovědělo na otázku Bravy: „To se bude týkat nových kmenů viru, pokud existují kmeny, které současná vakcína dobře nepokrývá.“

“Testovali jsme séra odebraná od jedinců imunizovaných BNT162b2 (název vakcíny), abychom zjistili jeho schopnost neutralizovat různé mutované kmeny viru. Vedení společnosti uvedlo o výsledcích ověření účinnosti u dosud známých mutací viru Corona, že testy dosud prokázaly konzistentní pokrytí všech kmenů Nejsou si však jisti, zda by současná vakcína byla stejně účinná proti mutaci, kterou britští vědci dosud tvrdili, že se šíří rychleji.

READ  Suvk Affair způsobila lavinu. Kvůli korupci čeká pražský Nejvyšší soud na změny domovské stránky

Novinka za šest týdnů

“Nyní generujeme údaje o tom, jak vakcíny od lidí imunizovaných BNT162b2 mohou neutralizovat nové kmeny z Británie. Identifikace nových variant SARS-CoV-2 však nemá vliv na marketing vakcíny mRNA společností Pfizer a BioNTech,” uvedl. Řeklo to ředitelství společnosti deníku Právo.

Podle jejich hlavního partnera, německé biotechnologické společnosti BioNTech Ugura Şahina, bude imunita produkovaná současnou vakcínou pravděpodobně účinná proti nové variantě viru. A pokud se ukáže, že tomuto boomu chybí, vývojáři si s tím snadno poradí. „Krása této technologie spočívá v tom, že jsme schopni okamžitě vyvinout vakcínu, která zcela napodobuje chování nové mutace – technicky můžeme zavést novou vakcínu do šesti týdnů,“ řekl Shaheen agentuře Reuters.

Proto jsme podle Heleny Jiřincové rádi, že výrobci vakcín tuto technologii využili. Pfizer a BioNTech jsou první a jediné společnosti, kterým Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) udělila v Evropské unii podmíněnou marketingovou licenci. EMA rovněž v rámci rychlého postupu hodnotí vakcínu, také mRNA, americké společnosti Moderna. Podmíněnou registraci může provést 6. ledna.

Written By
More from Arzu

Doshk: Omezení budou trvat nejméně další dva týdny

Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška se postupy začnou...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *