19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Pět věcí, které byste měli vědět o Witovi Cobrivovi, který uctíval Rogera Federera | Prohlídka ATP

Witkopriva z České republiky měla týden snů na Swiss Open Gistat. 24letý hráč, který vstoupil do turnaje, nikdy nezasáhl do hlavního losování ATP Tour.

Nyní se světová jednička 249, druhý hráč, který postoupil do semifinále při svém debutu na ATP Tour od května 2012, letos připojil k šampionu C ஆண்டு rdoba Juanu Manuel Cerundolovi. Tím, že ve druhém kole porazil nejlépe nasazeného Denise Shapovalova, se Kobriva stala hráčem s nejnižším hodnocením, který v roce 2017 vyřadil 10 nejlepších soupeřů v The Queen’s Club a porazil světovou číslo 698 Tanasi Kokkinakis světovou číslo 6 Milos Ravonic.

“Tento týden byl úžasný.” Ani jsem nevěděl, že ve čtvrtek minulý týden budu hrát kvalifikaci. Šel jsem sem vyzkoušet [to get into qualifying], Protože mám alternativu. Užívám si tento týden, je to úžasný pocit, “řekl Kobriwa pro ATPTour.com. „Zítra hraji semifinále. Nemůžu uvěřit, že jsem tento týden upustil od tak dobrých hráčů. Je to něco, čemu nemohu uvěřit.“

Kobriwa získal více ocenění než švýcarský ATP 250, kde si užívá překrásné výhledy na místní hory. Před hraním Caspar Root v semifinále mluvil Kobriwa s ATPTour.com. Zde je pět věcí, které byste měli vědět o českém hráči …

Vyrůstal pod otcem Petry Kvitové
Když si lidé pomyslí na český tenis, rychle si vybaví superhvězdu WTA Petru Kvitovou. Kobriwa má zvláštní vztah s levicí, protože trénoval u svého otce Jiřího Quity.

Kobrivův otec si užíval hraní v Pulneku, městě v Quitu. Kobriwa začal trénovat s Quitou ve věku šesti let. Mladá Češka hrála od dětství dvakrát nebo třikrát týdně. Na klavír hrál necelé tři roky a soutěžil pouze v tenise.

READ  Evropská komise schvaluje slovinsko-českou železniční nákladní dopravu JV

Federer je jeho idol
Český tenis má bohatou historii. Na straně mužů Kobriva vyrostl a sledoval Tomáše Berdycha a Rodka Štěpánka. Jeden hráč však vynikal především pro 24letého Rogera Federera.

Je třeba poznamenat, že si tento týden užíval svého průlomu v Gistadu. Není to jen domovská země 39letého hráče, kde Federer v roce 2004 trofej zvedl. Bývalý trenér Kobriwy Jiří Novak vyřadil Federera ve finále GIST v roce 2003 a tento týden jsou pro legraci v kontaktu. Současným trenérem Kobrivy je další Čech Jaroslav Pospisil.

Kniha Rafa změnila
Přestože Cobriva vyřezává Federera, vzdává také poctu 20násobnému grandslamovému šampionovi Rafaelovi Nadalovi. Když bylo Čechovi 15 let, četl monografii o španělské mytologii “Rafa”.

“Cítil jsem, že musím tvrdě pracovat, stejně jako on úžasně.” [well]“Řekl Gobriwa. „Strávil mnoho hodin na hřišti a mnoho hodin v tělocvičně, to jsem tehdy neudělal. Začal jsem více hrát, užíval si více tenisu a od té chvíle jsem dostal více energie.“

Jak vidět

Kobriwa téměř nikdy necestoval do Gistotu
24letý hráč minulý týden neuspěl v prvním kole turnaje ATP Challenger Tour v Amarsportu a téměř zmeškal cestu Gistot. Kobriva neví, zda jít na tuto ATP 250 nebo na někoho jiného v Uma. Přišel do Švýcarska jako alternativa.

„Doufám, že se sem dostanu. Hrál jsem velmi dobře v kvalifikaci prvního kola,” řekl Kobriva. „V kvalifikaci posledního kola jsem měl set a pauzu, druhý 5-6. Já [came back] Nějak se to od té chvíle snažím užít si. “

Miluje lední hokej a fotbal
Ačkoli Kobrio jako dítě nešportoval mimo tenis, stále se považuje za „velkého sportovního fanouška“.

“Od mladého věku jsem sledoval lední hokej a fotbal.” Mám je velmi rád, protože u nás jsou velmi populární. Takto trávím svůj volný čas mimo tenis, “řekla Kobriwa. “Mám nějaké fantasy fotbalové a fantasy hokejové ligy se svými přáteli.” Tyto hry mám moc rád, jsem velkým fanouškem.

READ  České dny Wilbur začínají ve středu večer „Polcas in the Park“

“Mým oblíbeným fotbalovým týmem v České republice je FC Panek Ostrava a mým globálním klubem je FC Chelsea. Jednou jsem byl v Londýně, abych sledoval jejich zápas na Stamford Bridge. Sleduji také hokej NHL. V České republice je mým oblíbeným týmem HC Vatkovis Ritera. “