Opravy tratí budou pokračovat poblíž Hlubuky, kde se vykolejil rychlík, až do úterý

Po dálnici cestovalo 29 lidí a podle policie nebyl nikdo zraněn. Vlaková doprava byla nahrazena autobusy Českých drah (D).

Shubova uvedla, že odhad škod pro skupinu 2.5D je 2,5 milionu korun a na infrastruktuře, tj. Na tratích a bezpečnostním zařízení, 1,2 milionu korun.

Podle mluvčího dala železniční inspekce souhlas se zahájením odbavovacích prací dvě hodiny před polednem. Vykolejený vlak sestával z lokomotivy a čtyř vozů. Pracovníci se mohou pomocí vlaku zvláštního úrazu vrátit na koleje odpoledne, poté mohou začít opravy kolejí. Jak dlouho by vedení trvalo při práci, řekla Chubová.

Železniční inspektorát okolnosti nehody stále vyšetřuje. „Podle kolegů by pravděpodobnou příčinou byla technická závada na trati nebo ve výhybce,“ uvedl mluvčí inspektora Martina Drapalla. Dodal, že bude zkoumán také technický stav vlaku.

K nehodě došlo na trati 220 Benešov u Prahy – České Budějovice, přičemž vlaky jezdily také do rakouského Lince. Provoz se zastavil na Hlubuce od soboty 18:25. Ráno stopy na webu oznámily trvání této výjimečné události až do dnešní půlnoci, později prodloužily datum do půlnoci v úterý 22. prosince.

Do dálky nahrazují všechny dálkové vlaky mezi Veselými nad Lužnicí a Seskými Budějovicemi autobusy. Podle D se zpoždění za oddělením se střídavým řazením může zvýšit o 10 až 20 minut. Autobusy také jezdí místo příměstských vlaků mezi eskými Budějovicemi a evětínem.

Podle policie se rychlík na trase České Budějovice – Jihlava – Brno vykolejil několik set metrů od stanice Hlubuka nad Vltavu-Zamossi. „Hasiči evakuovali lidi z vlaku, k němuž byl převezen alternativní způsob dopravy,“ uvedla mluvčí jihočeské policie Lenka Krausová. Podle dechové zkoušky řidič nepil alkohol.

READ  Přes zkázu byly hostům na Svatém Kopku otevřeny restaurace. Majitel uvedl, že odškodnění bylo smn domů
Written By
More from Arzu

Čeští sportovci utrpěli v Oberhofu neúspěchy

Série světového poháru v biatlonu pokračuje v německém Oberhofu a druhý týden...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *