Online: Sněhová pokrývka České republiky. Zasáhne také silný vítr, ČHMÚ prodloužil varování

Ve čtvrtek večer pokryla Českou republiku sníh a na silnicích došlo ke komplikacím blokovaným kamiony. Aktivisté museli vyjít do ulic také v Praze nebo v Brně. V hlavním městě se zpozdily autobusy veřejné dopravy.

ČHMÚ zmiňuje katastrofu. Zejména ve východní polovině Čech a na Moravě se postupně vytvoří souvislá sněhová pokrývka. Předpokládáme, že zde do večera napadne 2 až 15 cm mokrého sněhu a někdy může dojít ke katastrofě, zejména na jižní Moravě. “ Řekli meteorologové.

V Kostelci nad Černými lesy na Kolínsku došlo k vážné nehodě dvou automobilů. „S největší pravděpodobností šlo o vedlejší účinek, kdy jeden z řidičů dostal smyk a narazil do druhého vozidla. V jednom z vozidel musí být dva zraněni a ve druhém zraněni a nejméně jedna osoba mohla být zraněna, “ Agentuře TN.cz to řekla policejní mluvčí Michaela Richtrova.

Online zpráva

Online: Sněhová kalamita v České republice

11,35


Pozornost

ČHMÚ zveřejnil varování

V pátek nad Českou republikou fouká silný vítr. Ovlivní to zejména východní regiony, ale také části jižních Čech, středních Čech, Liberecka a Osti. Podrobnosti jsou v článku.

11:02


nehodanehoda

Auto skončilo v příkopu a jeden z nich byl zraněn

Olomoučtí hasiči zachránili zraněného z auta, které skončilo na střeše v příkopu. K nehodě došlo mezi Hněvotínem a Lutínem.

10:43

PID má stále problémy

Integrovaná doprava v Praze má i nadále problémy, zejména v hlavním městě. „Situace ve středních Čechách, které mají splavné silnice, je i nadále obtížná,“ uvedl PID na Twitteru.

ČHMÚ vydal varování před silným větrem, Platí od pátku do pondělí pro Hradec Králové, Pardubice, Jihomoravský kraj, Olomouc, Zlín, Moravskoslezský kraj, Vysočinu a části Liberce, Ští nad Labem, Střední Čechy a Jižní Čechy.

Varování před silným větrem (od 4. do 7. prosince):

Přední fasáda, která zasahuje na jih do naší země, je ukotvena hlavně v centrálních stěnách Země ….

Zvignel (A) Esk hydrometeorologický případ Na Středa 2. prosince 2020

Tři kamiony zablokovaly silnici na přehradě Šance vedoucí do Frýdku-Místku a konvoj se vytvořil také na silnici z Brna do Znojma. Počítejte se zpožděním na dálnici D7 ve směru do Prahy, kde se srazily dvě auta. Při několika událostech zasahovali hasiči v Královéhradeckém kraji. Přímá srážka mezi dvěma kamiony zastavila hlavní silnici z Hradce Králové do Polska. Někdo jel opačným směrem, pravděpodobně kvůli skluzu.

Nákladní automobily mají také problém se sněžením v regionu Vysucina. Mezi Jihlavou a Znojmem stojí desítky v pólech. Mluvčí policie Dana Sirtková uvedla: “Od šesté hodiny ráno vyšetřujeme 25 dopravních nehod, které naštěstí projely bez vážnějších následků. Při ranních nehodách bylo pět lidí lehce zraněno.”

Řidiči musí být rovněž připraveni na nepříznivé podmínky Na dálnici D1, hlavně kvůli kluzké silnici nebo na pražském okruhu. Nedaleko letiště Václava Havla Havarovaly dvě auta a jedno z nich skončilo v příkopu. „Řidič je pod vlivem alkoholu,“ uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Violetta Cicisova.

ČHMÚ varuje, že „lze očekávat komplikace při chůzi, dopravě, logistice atd. V případě sněžení dojde k poškození stromů, lesních altánů, vodičů elektrického vedení a výpadků proudu.“

Fotogalerie: Česká republika pokrytá sněhem

Výstraha před hustým sněžením platí do 22:00, ale pouze pro části jižní Moravy, Olomouce, Zlína a moravskoslezského regionu.

V některých oblastech Zlína, Jižní Moravy, Olomouce a Moravskoslezského kraje stále existuje nebezpečí nebezpečného ledovce, varování ČHMÚ platí do půlnoci.

Teploty ve čtvrtek se během dne pohybují mezi -2 a 2 stupni Celsia a na horách 1000 metrů budou kolem -3 stupně. V noci, zejména v západní polovině Čech, může klesnout až na -6 stupňů. Poryvy větru mohou v horách dosáhnout rychlosti až 90 km / h.

Ulice v Praze byly také pokryty sněhem:

Předpověď počasí na čtvrtek 3. prosince:

READ  Trump ztratil rozhodující hlas v Senátu a řada republikánů se postavila proti
Written By
More from Arzu

Valinjkův syn se tajně setkal s obviněným Avachulem poté, co byl propuštěn z vazby

Podle policie se obviněné vyloučení ANO Jerry Avachula zabývalo výplatou „desátku“ z...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *