O týden později se Trump objevil před novináři a nereagoval na otázky. Opakoval, že vyhrál volby Aeroslas

V pátek se americký prezident Donald Trump obrátil před médii poprvé od minulého pátku, ale ani tentokrát nedostali odpovědi na otázky o bezprecedentních událostech po volbách. Po rozhovoru o iniciativě v oblasti cen drog opustil prezident Bílého domu místnost tiskové konference, aniž by odpověděl na jedinou otázku.Washington

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Zveřejňujte na LinkedIn

Tisk


Zkopírujte adresu URLKrátký název
zavřítAmerický prezident Donald Trump v pátek oslovil média poprvé od minulého pátku, do té doby však nedostali odpovědi na otázky týkající se bezprecedentních událostí po volbách | Foto: Carlos Paría | Zdroj: Reuters

Scénář byl téměř totožný s tím, jaký byl před týdnem, kdy Trump komentoval na trávníku v Bílém domě epidemiologickou situaci ve Spojených státech a zprávy o možné vakcíně covid-19. Po inauguračním projevu prezidenta opět vystoupili další vládní úředníci, poté hlava státu opustila pódium, aby vykřikla novináře.

Páteční „tisková konference“ zvažovala nová opatření ke snížení cen drog, ale Trump se v určitém okamžiku zmínil také o prezidentských volbách. Uvedl například, že se během kampaně stal terčem „negativní reklamy“ velkých farmaceutických společností. Pak řekl, že vyhrál, a dodal: „Ale víte, zjistíme to. Téměř 74 milionů hlasů.“

Demokratického kandidáta Joe Bidena však hlasovalo několik milionů Američanů a bývalý viceprezident byl vítězem bitvy o Bílý dům téměř před dvěma týdny prestižními médii.


‚Bezohledná politizace.‘ Trumpova administrativa utahuje pomoc pro podniky zasažené koronavirem


Číst článek

Trump stále porážku odmítá uznat, zatímco jednotlivé americké státy už začínají výsledky potvrzovat, a jeho administrativa nespolupracuje s Bidenovým týmem, což komplikuje beztak složitý proces nástupu nové vlády.

Krátce před prezidentovým pátečním vystoupením před novináře předstoupila i Trumpova mluvčí Kayleigh McEnanyová, přičemž podle televize CNN šlo o její první brífink od začátku října. I ona zdůraznila, že Trumpa volil mimořádně vysoký počet Američanů, a prohlásila, že Trumpovi před čtyřmi lety nebylo dopřáno „spořádané předání moci“.

Pasáž z Trumpova inauguračního projevu z ledna 2017 ovšem vyznívá jinak. „Každé čtyři roky se scházíme na těchto schodech, abychom provedli spořádané a poklidné předání moci. A my jsme vděční prezidentu (Baracku) Obamovi a první dámě Michelle Obamové za jejich laskavou pomoc během tohoto střídání,“ řekl tehdy nastupující prezident.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítREAD  Komise uvedla, že hlaveň byla vůči Spartovi necitlivá, takže hru hrála rychleji
Written By
More from Arzu

Jolich upustil Celtic ještě jednou: Nech mě kluky takhle vždy projít, bylo to super

Sparta podruhé za tři týdny nastoupila proti slavnému skotskému klubu. Znovu zvítězila...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *