19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Nový právník Evropské unie dýchá českému premiérovi na krk

Český premiér Andrzej Babik minulý týden unikl hlasování o důvěře v parlament, nyní však čelí nepřátelské opozici v podobě vyšetřování EU ohledně údajného zneužití fondů EU.

Říká se, že český premiér Andrzej Babik a jeho podnikatelská říše mohou být jedním z prvních případů, které bude vyšetřovat nová společná divize stíhání EU.

Lucemburská kancelář evropského veřejného žalobce (EPPO) se sídlem v Lucemburku, vedená rumunskou protikorupční vůdkyní Laurou Codrou, zahájila práci 1. června příkazy k vyšetřování a stíhání podvodů, včetně podvodů proti rozpočtu EU a podvodů s finančními prostředky EU zájmy. Pokud jde o případy přeshraničních podvodů v oblasti DPH, které zahrnovaly více než 10 000 10 000 ve fondech EU, a škody vyšší než 10 milionů மில்லியன்.

Dříve mohli tyto trestné činy vyšetřovat a stíhat pouze státní úředníci a nemohli jednat za svými hranicemi.Na rozdíl od advokátních kanceláří, jako je Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF), se pět členů EU, včetně Maďarska a Polska, neúčastnilo Úřadu evropského veřejného žalobce, avšak Úřadu evropského veřejného žalobce bude nadále pověřeno stíhat ty z těchto zemí.

Když se v roce 2017 stal českým předsedou vlády spoléhat na finanční prostředky, Bobby změnil své podíly v zemědělském, chemickém, potravinářském a dalším sektoru – mnoho z nich dostává dotace EU

Babik však tvrdí, že audit EU v dubnu byl pod kontrolou zemědělského a hotelového komplexu ve vlastnictví jeho rodinných příslušníků, nikoli Acrofertu. Areál obdržel granty EU asi dva miliony eur.

Výsledkem je, že EU tvrdí, že miliardář porušil pravidla střetu zájmů. Prokurátoři rovněž uvedli, že komplex by neměl být způsobilý pro dotace EU zaměřené na malé podniky.

Minulý týden čeští vyšetřovatelé obvinili premiéra z toho, že byl obětním beránkem. Poprvé to navrhli před dvěma lety, ale právník se rozhodl případ odložit.

READ  B 6 miliard jaderných reaktorů v České republice - Jižní Koreji - si nárokuje vlastnictví

Acrofert je příjemcem zemědělských grantů EU. V roce 2019 obdržela 1,5 miliardy from்ில் z financování EU a stala se největším českým příjemcem. Těží z dohod o veřejných zakázkách, i když je ve vlastnictví předsedy vlády, který smlouvy předává.

Komise ve skutečnosti nařídila audit, aby se zjistilo, zda jsou spory o úroky související s finančními prostředky EU v Československu legitimní. Místní zástupce EPPO uvedl, že nová organizace očekává, že české úřady předají přibližně 60 případů, což stanoví, že EPPO spadá do její jurisdikce.

Špatný čas

Babik – který unikl hlasování o nedůvěře v český parlament 3. června – čas se krátí.

Český premiér čelí volební kampani v létě před parlamentními volbami v říjnu. Tvrdí, že opoziční Pirátská strana, která podala původní stížnost, upustila od „politických“ důvodů.

Liberální a středopravé opoziční strany rovněž zaútočily na českou vládu v reakci na epidemii Kovit-19, která zabila více lidí než kterákoli jiná země na světě.

Babik, který je před volbami pod politickým tlakem na podporu své strany ANO, odmítá dělat jakékoli chyby. ANO v současné době usiluje o spojenectví stran pirátů a starostů.

Maďarsko nebylo otřeseno

Vláda maďarského premiéra Viktora Orbana mezitím opakovaně upozorňovala, že nepodporuje myšlenku mít nezávislý orgán pro vyšetřování případů korupce v Evropské unii.

OLAF, Evropský úřad pro boj proti podvodům, dokončil 43 vyšetřování maďarských finančních praktik, kde zjistil, že mezi lety 2015-19-19, což je nejvyšší počet v regionu, došlo k nesrovnalostem, a Evropská komise doporučila navrácení téměř čtyř procent EU platby Maďarsku, 10krát nad průměrem EU.

Protikorupční monitorovací skupina Transparency International Maďarsko uvedla, že skutečnost, že ne každá společnost se připojí k nezávislé společnosti, se stane magnetem pro bílé kriminálníky.

Polská vláda je stejně jako Maďarsko dlouho proti EPPO a tvrdí, že by mohla dále zničit národní suverenitu.

READ  Čeština schvaluje pomoc afghánským překladatelům | Canberra Times

Ministr spravedlnosti Gbigno Geopro, který je také generálním prokurátorem, uvedl: „Úřad EPPO pomalu převezme roli národního generálního prokurátora. [which] Stane se zaměstnancem EPPO. “


Na rozdíl od mnoha zpravodajských a informačních webů Rostoucí Evropa Zdarma ke čtení, vždy bude. Powell tu není. Jsme nezávislí, nejsme přidruženi ani zastoupeni žádnou politickou stranou nebo obchodní organizací. Chceme to nejlepší pro rostoucí Evropu, nic víc, nic méně. Vaše podpora nám pomůže pokračovat v šíření informací o této úžasné oblasti.

Můžete přispět Tady. Dík.

Rozvíjející se Evropa podporuje nezávislou žurnalistiku