Nový daňový balíček byl schválen a bude stát 130 miliard. Schiller připustil, že to byl hit

“Poklekněte na kolena, kolegové, a vzpamatujte se. Nedopouštějte se tohoto finančního zločinu,” apeloval na emotivní závěr hodinové debaty senior viceprezident 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalosk. Nakonec však většina přítomných poslanců jeho slova neposlechla a Sněmovna reprezentantů schválila daňový balíček před druhou hodinou následujícího rána (kvůli koronavirovým opatřením je sněmovna rozdělena na polovinu).

Upřímně mohu říci, že je klidné ráno. Jistě, pomůže to lidem, ale pro budoucí vládu to bude znamenat zcela legální debatu o změně rozdělení daní.

Před konečným hlasováním o zákoně jako celku člen pirátu Lukas Sernhursky rovněž uvedl, že dohodnuté změny by znamenaly 150 miliard korun, o které by obecní rozpočet přišel. Řekl: „Dej vědět, o čem rozhodne.“

Ministrka financí Alena Schillerová (ANO) brzy řekla: „Celkově je v státním rozpočtu 135 miliard korun.“ „Mohu upřímně říci, že je klidné ráno. Určitě to lidem pomůže, ale pro budoucí vládu to bude znamenat zcela legitimní debatu o změně daňové kombinace.“

“Snížím na straně výdajů jako každý rok, ale nenajdu tam desítky miliard. Nejsem David Copperfield. Schillerová reagovala na námitku Lidové strany Jeana Bartoschka, Jak bude vypadat ztráta příjmu.”

Kalosk však varoval, že to nebudou jediné účinky, které by mělo další prodloužení schodku. „To znamená, že každý rok si budeme muset na finančních trzích půjčit o 70 až 80 miliard korun více, že se šance na udržitelnost důchodového a zdravotního systému dramaticky zhorší a že investice v každé obci a v každém regionu se okamžitě zastaví.“ Dohodnout to nyní znamená 8% snížení daňových příjmů. “

Super hrubý plat: Babys vs. Hamá .ek

“Jedná se o návrh, s nímž jsme jako vládní koalice nesouhlasili. Babišův návrh si však klade za cíl snížit kvalitu veřejných služeb. Nemůžeme získat německé služby a římské daně,” uvedl předseda sociálního demokratu Hamašik k návrhu předsedy vlády.

Návrh hnutí ANO podpořili občanští demokraté, zástupci Tricolor, SPD. Naopak, Piráti, Lidová strana a Stan Club byli proti.

Zvýšení konstantní rychlosti

Odstranění superplacení je součástí takzvaného daňového balíčku, což vede k řadě dalších změn v daňové oblasti.

Je třeba zvýšit základní odpočet daně u každého poplatníka: z 24 840 Kč na průměrnou hrubou mzdu, vždy z předchozího roku.

V rámci daňového balíčku se poslanci rovněž dohodli na snížení daně z výroby nafty o korunu za litr. Daň se u benzinu nemění.

V dílčím hlasování o daňovém balíčku naopak Sněmovna reprezentantů nezvýšila žádnou ze sazeb daní z hazardních her. Hlasovala o několika parlamentních návrzích, včetně Babišova. Naopak sazby spotřební daně z tabákových výrobků v příštím roce porostou rychleji, než navrhla vláda.

Zaměstnanci budou také moci získat stravovací lístek jako alternativu k stravovacím lístkům. Nebude podléhat clu a daním.

Novela nyní půjde do Senátu, pokud ji schválí, pak ji předseda Miloš Zeman položí na stůl.

Written By
More from Arzu

Valinjkův syn se tajně setkal s obviněným Avachulem poté, co byl propuštěn z vazby

Podle policie se obviněné vyloučení ANO Jerry Avachula zabývalo výplatou „desátku“ z...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *