19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Nová data potvrzují nedostatek dětských lékařů v České republice – Brněnský deník

Podle údajů Asociace praktických lékařů z řad profesionálů nemá mnoho dětských lékařů v důchodu nikoho, kdo by je v chirurgii nahradil, a průměrný věk praktických lékařů pro děti a dorost v roce 2017 byl 58 let. Při současných trendech dosáhne 62 let 2030. Fotografický kredit: KK / BD.

Česká republika, 17. srpna (BD) – JE Purkyně, podle údajů Profesní asociace praktických lékařů České lékařské společnosti, oznámil český zpravodajský web TKPrůměrný věk dětského praktického lékaře v roce 2017 byl 58 let a současné trendy by do roku 2030 mohly dosáhnout 62 let. Mnoho dětských lékařů v důchodu nemá nikoho, kdo by je nahradil operacemi, a tak počet pacientů na školení narůstá.

Vedoucí komunity Alena Sepkovi v komentáři k YoungTK uvedla: „Zásoba mladých lékařů pro nás není dostatečně rychlá.“ „Jistě, existují místa, kde je generační výměna úspěšná, ale jsou některá místa, kde již došlo ke snížení tohoto zaměření.“

Podle Sepka současná situace vzniká v důsledku změny speciálního školství v roce 2017, která spojila vzdělávání pediatra do pediatrického oboru v primární a nemocniční péči. Individuální školení dětských praktických lékařů tak zaniklo a v rámci nového integrovaného programu se zkrátila doba povinné praxe v ordinaci praktického lékaře z jednoho roku na tři měsíce. Dalších šest měsíců školení GB je k dispozici jako volitelná výbava, ale většina školících pediatrů tuto možnost nevyužívá, řekl Sepkov.

Někteří mladí lékaři také uvedli, že se bojí trénovat, protože po ukončení speciálního vzdělání měli nízkou úroveň praktických dovedností. Zatímco ostatní vykonávají svá pobytová pracoviště v nemocnicích, dítě G.P. Podle Sepkova by povinná GB složka pediatrického výcviku měla být podle doporučení evropských profesních orgánů prodloužena na sedm měsíců a někteří nemocniční pediatři s prodloužením nesouhlasí.

READ  Den 4 Návraty: Chorvatsko a Francie v perfektní pozici Česká republika končí neporazitelným startem Španělska - FIBA ​​U20 European Challenger 2021

Podle Griadoffa Bergy z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví si úředníci o problému uvědomují a pracují na jeho vyřešení. Řekl TK, že se ministerstvo od roku 2017 snaží najít kompromis mezi názory a potřebami pediatrů v ambulancích a usnadnit jednání mezi nimi. “V současné době na ministerstvu aktivně na této problematice pracujeme. V tuto chvíli bude v předstihu zveřejňovat konkrétní výsledky nebo závěry,” dodal.


https://brnodaily.com/2021/08/17/news/new-data-confirms-shortage-of-pediatricians-in-the-czech-republic/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2020/11/children-kids-back-to-school-credit-KB-BD-1024×681.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2020/11/children-kids-back-to-school-credit-KB-BD-150×100.jpgPasak dvacet pesocluČeská republikaČeská republika, zdraví, lékařství, zprávyPodle údajů Asociace praktických lékařů z řad profesionálů nemá mnoho dětských lékařů v důchodu nikoho, kdo by je v chirurgii nahradil, a průměrný věk praktických lékařů pro děti a dorost v roce 2017 byl 58 let. Při současných trendech dosáhne 62 let 2030. Fotografický kredit: …