16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Nová CAP Czech přezkoumána malými zemědělci a ekologickými aktivisty – EURACTIV.com

Nově zreformovaná Všeobecná zemědělská politika (SZP) se v České republice dostala pod palbu drobných zemědělců a ekologických aktivistů, protože testovací dohoda odhalila, že na přímé platby nebude existovat povinný strop.

„Tato dohoda je v zásadě úspěchem takzvané evropské zemědělské lobby.“ Řekl zemědělský analytik Peter Howell Spolupracuje se Soukromým zemědělským svazem České republiky.

Čeští malí zemědělci věřili, že EU stanoví povinný strop pro přímé platby, jak navrhuje Evropská komise. Testovací dohoda o SZP však stanoví, že omezení bude dobrovolné a že každý členský stát bude schopen určit potenciální limity přímých plateb.

Čechov tvrdě bojoval proti nucenému zastropování svou strukturou velkých farem, kterou kritizovali čeští drobní i soukromí farmáři. Jedním z největších příjemců přímých plateb EU je společnost Agrofert Holdings, kterou dříve vlastnil český premiér Andrzej Babik.

Tento krok kritizovali také čeští ekologičtí aktivisté.

„Navzdory všem slibům a rozhovorům je opět zřejmé, že ekonomické výhody průmyslového zemědělství a neochota ke změnám jsou silnější než vědecké znalosti a horší než nepříjemná situace evropského zemědělství a biologické rozmanitosti,“ uvedl Martin Rexa (Friends of the Earth) ), Republika Hunu Duha.

(Aneta Sachsova | EURACTIV.cz)

READ  Londýnský produktový inženýr posiluje plány evropské expanze akvizicí české softwarové společnosti