NHL | Radim Zohorn je na přesunu z Pittsburghu na ranč, také Chaluba a Tipple

Michel Piranek / CNC / Profimedia

Odešel 21 zápasů v dresu lyžařského klubu, než odešel připravit se na Pittsburgh a zaznamenal 22 bodů proti 12 gólům a 10 asistencím. Zohorn nezapadl do Pittsburghu ve finále s 23 členy na začátku sezóny ani na šest náhradníků, kteří by v Pittsburghu trénovali odděleně od týmu.

Jsou v rezervě v každém týmu a nemusí být v karanténě v případě, že je tým povolán k ochraně proti šíření COVID-19, ale mohou se k týmu připojit okamžitě. Pittsburgh zahájí sezónu NHL ve středu nad ledem ve Philadelphii a AHL začne až 5. února.

Útočník Zohornu míří do Pittsburghu poté, co pomohl Mladé Boleslavi

Zuhorn, který vyhrál extraligový titul s Comitou Brno v letech 2017 a 2018, zahájí svou první zámořskou účast příští sezónu. Útočník, který měří 198 cm a 101 kg, debutoval v sezóně 2018/19 v české reprezentaci. V jejím tričku se také setkal se svými dvěma staršími bratry Tomashem a Hayekem, kteří hrají za KHL za Chabarovsk.

V poslední sezóně extraligy zaznamenal Radem Zuhorna za Mladou Boleslav 22 bodů za 10 gólů a 12 asistencí v 46 zápasech. Ve své první domácí soutěži má celkem 224 zápasů a 89 bodů (47 + 42).

Chaluba a Tippley míří do Rockfordu

Čeští hokejoví útočníci Matuj Chaluba a Michel Tepli se přestěhovali z Chicaga v rámci přípravy na farmu Rockford do americké hokejové ligy níže, kde budou oba bojovat o premiéru v National Hockey League. V loňském roce, na konci května, se 22letý Chaluba dostal do oboustranného kontaktu s Black Hawks jako volný hráč. Tříletý Tepl si loni vybral Chicago ve čtvrtém kole draftu a v dubnu podepsal nováčkovskou smlouvu na tři roky.

Na začátku sezóny chata krátce pracovala na podpoře Hradce Králové, protože také strávil poslední dva roky. Hrál však pouze šest zápasů a vstřelil dva góly a ve druhé polovině listopadu se s klubem rozloučil. V Chicagu má kontrakt v hodnotě 925 000 $ ročně, z čehož 92 500 je podpisový bonus. Primární příjem farmy bude 70 000 $.

READ  Než soud rozhodl ve školce, dvojčata šla do školy

Pražan, student Litany, odehrál 134 extraligových zápasů s Plzní a Hradcem Králové, 41 bodů za 11 gólů a 30 asistencí. Nyní zahájil své první zámořské angažmá ve své kariéře.

Jan Misak (19), Martin Lang (10), Martin Haas (7) a Michel Tepli (11) jsou šťastní po jednom z gólů proti Rakousku.

Jason FransonA ČTK / AP

Teplý se připojil k tréninkovému kempu v Chicagu poté, co skončil s Čechy ve čtvrtfinále mistrovství světa dvacátých let v Edmontonu, kde skóroval dvakrát v pěti zápasech. Během sezóny hrál také jeden extraligový zápas za Mladou Boleslav, ve kterém nebodoval, a tři v litomické Premier League se třemi asistencemi.

Chicago dosáhlo v draftu 105. místa a tříletá startovací smlouva mu mohla přinést maximálně 2,775 milionu dolarů. Ale AHL má základní roční příjem 70 000 $. Minulý rok strávil v juniorské WHL za tým Winnipeg Ice, v sezóně 2018/19 odehrál při svém extraligovém debutu za Liberec 15 zápasů a zaznamenal dvě asistence.

Written By
More from Arzu

Jedna dávka vakcíny může chránit před virem Corona. Tak proč jsou dva?

Minulý týden Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil nouzové použití vakcíny...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *