Než soud rozhodl ve školce, dvojčata šla do školy

Rodiče dvojčat s autismem se rozešli krátce po jejich narození. A začal rozdíly, které se stále dějí. Jedním z problémů, se kterými se rodiče neshodli, byla mateřská škola. Matka upřednostňovala mateřskou školu v Krummrichu a otec pracoval v zařízení v nedalekém Telomychově, které se specializovalo na děti se speciálními potřebami.

V polovině prázdnin roku 2018 se jeho otec obrátil na soud v Kroměříši s návrhem, aby soudnictví přijalo jeho úsilí o výběr mateřské školy a nahradilo souhlas jeho matky. Soudce poslouchal její rodiče, poté odročil slyšení a nic se nestalo. Čas se krátil, děti šly do školky, kterou si jejich matka vybrala, a otec marně čekal na rozhodnutí soudu.

Když děti začaly chodit do první třídy, sám otec připustil, že je zbytečné čekat na rozhodnutí o mateřské škole. Právník jejího otce napsal nečinnému soudu: „Jelikož dosud nebylo rozhodnuto, a obě děti nastoupily do prvního ročníku základní školy, na čemž se rodiče dohodnou, otec návrh výslovně stáhne a navrhuje zastavení řízení.“

2 dny navíc nebo omezení připojení?

Problematiku neustále doprovází přísná snaha otce dosáhnout širší komunikace s dětmi, naopak matka se snaží čas strávený s otcem co nejvíce zkrátit.

Zároveň rodiče žijí ve stejném městě vzdáleném jen 1 km vzdušnou čarou, to znamená na krátkou vzdálenost, což je téměř ideální pro různé změny bydliště.

Justice doposud dala svému otci tradiční hovor čtvrtek-neděle každé dva týdny a odpoledne ve všední den, kdy během víkendu nemá děti. Naposledy se otec snažil zvýšit kontakt s dětmi po dobu nejméně dvou dnů v měsíci, zatímco matka vyzvala k paralelnímu návrhu na omezení kontaktu na 12 hodin měsíčně a zůstat pod dohledem sociálního pracovníka.

“Nehoda, ke které došlo v cukrárně, kterou soud nepovažuje za tragickou. Nehodu popsala osoba, která nebyla přítomna v cukrářském průmyslu, a v souvislosti s diagnostikou nezletilých dětí mohou nastat situace, kdy se chování dětí jeví jako nevhodné,” soud odmítl nabídku matky.

Stejně otále však váhal v úsilí svého otce. „Obě děti trpí poruchou autistického spektra a potřebují specifický a klidný režim. Časté změny jim neprospívají a poslední úprava byla provedena pouze před rokem. Otec s dětmi pravidelně komunikuje, v rozsahu, který podle soudu postačuje k udržení pouta mezi otcem a dětmi.“

Written By
More from Arzu

Babisch a Hamatchik se nedohodli na změně daní a posunu v dodatcích

Bylo rozhodnuto, že koaliční rada bude diskutovat o změně daní po zrušení...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *