Nejdůležitější automobilové novinky pro rok 2021

Toto je první část souhrnu automobilových novinek z roku 2021. Tentokrát se zaměříme na běžná auta, zatímco zítra se podíváme na nejočekávanější elektrické a sportovní vozy.

1. Alfa Romeo Tonally

Foto: Alfa Romeo

Nejatraktivnější crossover? Co jiného očekáváte od Italů …

Úspěch návratu značky Alfa Romeo do značné míry závisí na modelu Tonale Crossover, který se objeví v sériové podobě na podzim. Pochopitelně, že jsme debutovali před pár lety, jsme všichni seděli na zádech – vypadalo to skvěle. Sériová verze se pravděpodobně příliš nezmění (pouze interiér bude umírněnější) a vedení se také dušuje, že na tento vůz bude nejen radost dívat se, ale také ho s potěšením řídit. Samozřejmě bude k dispozici nejnovější technologie a konvenční pohonné jednotky budou také doplněny hybridním elektrickým pohonem 240 koní.

2. BMW X8

Obrázek: X-Tomi Design

BMW X8 bude skutečnou značkou

Brutální SUV X8 se stane novou vlajkovou lodí bavorské automobilky. Populární čtenáři již z plakátu uhodli, že to musí být obrovská velryba X7 ve verzi s flush back (podobně jako u X6 a X4), a je to tak. Uvnitř najdete luxus a prostor, který si klasická řada 7 zaslouží, to nejlepší, co BMW dokáže. Říká se, že nejvýkonnější verze modelu X8 M by měla produkovat až 750 koní. X8 má jistě korunu silničního pravítka … a může fungovat i pro zákazníky.

3. Citroen C4

Obrázek: Citroen

Citroën C4 přichází v konvenční i čistě elektrické verzi

Francouzská automobilka se stále směle ubírá svým vlastním směrem a nová C4 je toho dalším jasným důkazem – jedná se o výrazný crossover s nezaměnitelným designem, inteligentní funkčností, špičkovou technologií, zejména naprostým komfortem, který nabízejí měkká sedadla a tělo vybavené tlumiči s dorazem. Hydraulický progresivní. Chválil předchůdce C4 Cactus a větší C5 Aircross. Kromě konvenčních motorů bude k dispozici také čistě elektrická verze C4. C4 dorazí na český trh počátkem léta.

4. Dacia Sandero Loganovi

Foto: Dacia

Dacia pro letošní rok připravila dvě důležité novinky

Populární hrdinové přicházejí ve své třetí generaci a po prvním rychlém seznámení se zdá, že představují to nejlepší, co Dacia kdy udělala. Velký komfort a výhoda v kombinaci s nejmodernější technologií a moderními pohonnými jednotkami (přeplňovaný benzínový tříválec k dispozici v ekonomické verzi na LPG) v tradičním „rozumném“ konceptu rumunské automobilky. Jediné, co zatím nevíme, jsou ceny – tyto ceny budou odhaleny až v lednu během oficiálního spuštění. Hatchback Sandero budete moci nasadit za pár týdnů a sedan Logan dorazí v první polovině roku.

5. DS 4

Foto: DS Motors

Stále nemáme tušení, jak to bude přesně vypadat, ale již víme, že se bude šlapat na technologii

Prémiová značka DS je na trhu již více než deset let a stále čeká na skutečný průlom – auto, které upoutá potřebnou pozornost a poblázní trh. Bude to nový DS 4? To by mohlo být, protože tento crossover je na správném místě ve správný čas a chce se pochlubit avantgardním stylem, luxusním konceptem a nejnovějšími technologiemi, včetně hybridního motoru na elektrický pohon s výkonem 225 k. Bude to stačit pro stávající soutěž?

6. Ford Mondeo Cross

Foto: Kolesa.ru

Nové Mondeo bude hrubší, větší

Smrt sedanu Ford Mondeo, vítejte u crossoverů Ford Mondeo! Americká automobilka se rozhodla oživit nevýrazné prodeje tradičního Mondea vylepšením moderního stylu crossoveru v duchu kultovního Subaru Outback – karoserie kombi, vyvýšená karoserie a dobrodružný vzhled, plus moderní technologie včetně hybridního motoru. Poskytne tento počet model, který byl tak populární? Držíme mu palce …

7. Honda Civic

Foto: Honda

Většina lidí uvítá elegantní tvary nového modelu Civic

Jedenáctá generace populárního kompaktního modelu Civic již klepe na dveře. Před několika týdny jsme si jej mohli poprvé prohlédnout v prototypové podobě, takže od letošního léta se do výroby změní pouze detaily (pro americký trh dorazí do Evropy s mírným zpožděním). Přemýšlejte o tom spíše jako o zcela přepracovaném předkovi – ale bylo to tak dobré, že se to moc měnit nemělo. Ve společnosti Honda dohlíželi pouze na design a vylepšení interiéru, včetně infotainmentu. Může to být černý kůň mezi hatchbacky!

8. Hyundai Baiyun

Foto: Hyundai

Hyundai nám o novém modelu neprozradil více

Praktičtí, prostorní a nečekaně dostupní majitelé modelu ix20 si dodnes nemohou dovolit, a proto je automobilka považována za jejího duchovního nástupce. Nový čtyřmetrový crossover je tedy u modelu Kona kompaktní, ale nabízí výkonné užitné vlastnosti, vysokou snadnost použití a především atraktivní cenu. Stane se takovým prodejem znovu? Dozvíme se to za pár měsíců.

9. Jaguar J-Pace

Foto: Jaguar

Rodina SUV Jaguar se letos rozroste o dalšího člena

Tradiční sedany jsou stále srdcem nabídky tradiční britské automobilky, ale živí se nimi moderní crossovery a SUV. Letos tedy populární F-Pace a menší E-Pace doplní J-Pace, který bude zdobit celou řadu produktů Jaguar. Platforma sdílená se sesterským Range Roverem (viz níže) bude poskytovat vynikající ovládání na silnici i v terénu, výjimečnou technickou propracovanost (včetně hybridního pohonu a čistě elektrického pohonu) a velkou prostornost (včetně třetí řady sedadel), to vše při zachování elegance a Dynamika typická pro Jaguar. Tato velká kočka musí být stále schopná vyděsit.

10. Kia Sorento

Foto: Kia

Sorrento vás pohodlně vezme kamkoli

Průkopník korejského automobilového průmyslu právě přichází na český trh a vypadá to, že byl velmi úspěšný. Velké rodinné SUV by mělo být dokonalou kombinací reprezentativního vzhledu, rodinné vstřícnosti, technické modernosti a pohodlného cestování za cenu, která nezkazí rodinný rozpočet. Bude to tak v reálném životě? Brzy to zkontrolujeme na písemném testu …

11. Maserati Grecal

Foto: Maserati

Maserati naléhavě potřebuje prodat Grecale jako na běžícím pásu

Další italská automobilka čeká na zázrak – Maserati naléhavě potřebuje prodat svůj nový crossover Grecale hromadně. Základ úspěšné Alfa Romeo Stelvio bude oblečen v podmanivém designu a doplněn sofistikovaným interiérem a výkonným hnacím ústrojím založeným na Stelvio QV V6 s výkonem 510 koní. Je tento úspěch zaručen? Uvidíme…

12. Mercedes Maybach třídy S

Obrázek: Mercedes-Benz

Odtud lze světu vládnout důstojně, co říkáte?

Nedávno představená nová třída S je okamžitě králem prémiových výkonných limuzín – jako vždy. Luxusní verze Maybachu poté posune pohodlí, vybavení a především na vyšší úroveň, tedy na dosah nejlepších značek: Bentley a Rolls-Royce. Za peníze si nic lepšího koupit nemůžete.

13. Nissan Qashqai

Foto: Nissan

Nový Qashqai by měl ve všech ohledech překonat ten předchozí. Bude to fuška …

Před patnácti lety byl na trhu kompaktních automobilů zcela vykopán první koncept crossoveru Qashqai a letos jeho třetí generace bude chtít zopakovat úspěch svých předchůdců (v Evropě se prodalo více než 3 miliony kusů). Osvědčený koncept se nemění, pouze jeho design – nový Qashqai bude lehčí, prostornější a sofistikovanější a také v zeitgeist poskytne větší digitalizaci, asistenci řidiče a elektrifikaci motorů. Je odhodlán uspět.

14. Opel Astra

Foto: Opel

Nový oblouk Astra bude velmi podobný modelu Mokka

Bestseller nové generace výrobce automobilů s bleskem v logu nezanechá kámen bez srdce. Bude vyvinut v úzké spolupráci s Peugeotem a bude zachycovat špičkový technický základ nové 308 (viz níže), která bude na novém modelu Mocha obsahovat usměvavou karoserii a vysoce digitální koncept interiéru. Je pravděpodobné, že to bude velmi žádané auto.

15. Peugeot 308

Foto: Peugeot

Nový 308 Bow bude zdobit velmi hrdého lva

Peugeotu se daří roky a díky novému modelu 308 je ještě úspěšnější. Moderní platforma nabídne více palubních asistenčních technologií a elektrifikovaných hnacích ústrojí (hybridní zážehové motory 48V s hybridním pohonem a plug-in hybridní verzí), stejně jako velmi elegantní design založený na nových oboustranných modelech 208 a 5008 SUV 3008/5008 a řešení i-Cockpit elegantní. S digitálním přístrojovým panelem s efektem 3D (menší styl 208). Třešničkou na dortu bude nové logo převzaté z konceptu E-Legend.

16. Range Rover

Foto: Land Rover

Range Rover začíná druhou polovinu své existence novou generací

V loňském roce oslavil padesáté narozeniny a nové půlstoletí zahájí svoji výraznou existenci představením páté generace. Očekávejte to nejlepší, co lze vytvořit kombinací luxusní limuzíny s hrbolatými silnicemi – na silnici se budete cítit pohodlně a klidně a v této oblasti překonáte jakoukoli překážku. Stejně jako jeho předchůdci, ale tentokrát s větší jistotou a širší podporou pro novější technologie, včetně elektromotorů.

17. Renault Arcana

Foto: Renault

Crossover crossover jako Arkana je dnes velmi populární

Crossover ve stylu kupé již přilákal Rusko, protože debutoval v roce 2019 a letos se konečně dostane na západoevropský trh. Avšak v mnohem vylepšené podobě – ​​bude větší než Capturus, ale bude si od něj půjčovat pokročilejší platformu, moderní pohonné jednotky (včetně hybridů a zásuvných modulů) a propracovaný interiér se všemi moderními technologiemi. Na toto vozidlo budou pořadníky!

18. Škoda Fabia

Foto: koda Auto

Škoda neustále hlídá vzhled nové Fabie (ukázka na Octavii na fotografii)

Hlavní hvězdou však bude nová v Čechách oblíbená Fabia a zároveň první nezávislý projekt designéra Olivera Stefaniho. Nečekejte však drastické změny, bude se jednat o moderní koncept současného konceptu (podobně jako u Polo) – hlavní roli bude hrát prostor a praktičnost, na palubě bude přidána technologie a bude fungovat mechanizace (varianty se neplánují), vše s nadčasovým designem bez jiné módy než Základní (v duchu nové Octavie) a za rozumnou cenu. Doufejme tedy. Hatchback bude představen na jaře, poté se na trh objeví na podzim a na kombi si pravděpodobně počkáme do začátku roku 2023.

19. Subaru Outback

Foto: Subaru

Nový Outback dorazí na český trh za několik měsíců

Šestá generace populárního kombi, která má radost ze silnice a nebojí se terénu, se již rok šťastně prodává po celém světě kromě Evropy – ale to se brzy změní. Navzdory designu velmi podobnému svému předchůdci se můžete těšit na zcela novou platformu, která přináší nové technologie, včetně elektrifikovaného e-Boxeru (ale klasická 2,5litrová atmosféra bude stále na seznamu) a složitějšího interiéru pro lepší život. Nebojte se objednat, první vozy dorazí do České republiky v květnu.

20. Toyota Yaris Cross

Foto: Toyota

Yaris Cross je pravděpodobně bestsellerem

Je Toyota vystavena obrovskému prodeji? To je docela pravděpodobné, protože když měla na sobě úspěšnou moderní technologii New Yaris ve stylové a funkční crossover bundě, vytvořila auto, které mělo potenciál přilákat velké množství zákazníků – tyto vozy jsou v současné době na prodej. Velkým bonusem pro Yarisu Cross je skvělý a ekonomický hybrid, který může nabídnout jen minimum konkurence.

Na jaké nové auto v roce 2021 se nejvíce těšíte?

12. Mercedes Maybach třídy S

Hlas celkem 102 čtenářů.

READ  Vědci navrhli, aby byla u grantu pozitivně testována
Written By
More from Arzu

Než soud rozhodl ve školce, dvojčata šla do školy

Rodiče dvojčat s autismem se rozešli krátce po jejich narození. A začal...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *