Nejbohatší Číňané neskrývali své názory na předpisy, stát blokoval přístup na akciový trh

Ant Group je divize čínského online prodejce Alibaba. Připomínky jejího zakladatele Jacka Ma vyvolaly v Číně pravidelnou polemiku. Totéž platilo po jeho projevu na konferenci v Šanghaji 24. října, která požadovala menší regulaci finančních služeb. Proti tomu se původně postavil vysoce postavený supervizor, který tvrdil, že na fintech společnosti by se měla vztahovat stejná regulace jako na banky.

V pondělí, tři dny před plánovaným kotováním skupiny Ant na burzách v Hongkongu a Šanghaji, oznámily úřady plány na omezení možností poskytování mikroúvěrů. To by způsobilo obrovské škody také skupině mravenců.

Poté události nabraly rychlý spád. Ve stejný den úřady povolaly Jacka Ma a v úterý bylo oznámeno, že je Počáteční veřejná nabídka Ant Group, která měla být největší v historii, byla zrušena.

Může se to stát později, ale podle analytiků bude cena nabízených akcií nižší kvůli tomuto kroku a novým pravidlům. Podle zdrojů agentury Reuters nebude záležitost v následujících měsících realistická.

Podle zdrojů agentury Reuters něco mylně dospělo k závěru, že by mohl vyzvat finanční instituci v duelu při zachování podpory centrálního velení. Podle zdroje z agentury Reuters je však jednou z jeho letošních priorit posílení dohledu nad finančním sektorem s cílem snížit systémová rizika pro ekonomiku zasaženou epidemií koronavirů.

Alibaba funguje dobře

Ačkoliv se úspěch skupiny Ant Group v oblasti zařazení neuskutečnil, prodej její mateřské společnosti Alibaba překonal odhady. Internetový obchod nadále těží hlavně z pokračujícího zájmu o nakupování online. V období červenec až září se jeho tržby zvýšily o třicet procent na 155,06 miliardy juanů (asi 530 miliard korun). Podle Refinitivu analytici odhadli tržby na 154,7 miliard juanů.

Čistý zisk společnosti poklesl o 63 procent na 26,52 miliardy juanů (90,8 miliardy korun), zejména díky jednorázovým ziskům v loňském roce.

READ  Kousky bateriové brzdy Apple, jinak nudné. Mini test pro iPhone 12

Tržby z cloudového obchodování, na které se nyní společnost zaměřuje, vzrostly o 60 procent na 14,9 miliard juanů. Poté internetový prodej společnosti vzrostl o 29 procent na 130,92 miliardy juanů.

Akcie Alibaba, které rovněž obchodují na newyorské burze, ztratily po zveřejnění výsledků téměř 2 procenta. Od začátku roku je ale posílena o 39 procent.

Nejbohatší Číňan Jack Ma odešel vedoucí Alibaba dovnitř Září loňského roku. Společnost založil v roce 1999, kdy byl ještě učitelem angličtiny, a postupně se stala největším čínským online prodejcem.

Written By
More from Arzu

Slavný fotbalový trenér Ollier zemřel

Francouzský trenér Gerard Houllier zemřel Archiv Podle francouzských médií Houllier zemřel krátce...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *