Namísto výtahu mají lyžaři skútry

Shishink již zná pustý svah minulosti. Sjezdovka v létě vybledla a poté se na dva roky uzavřela a společnost, která ji dnes provozuje, převzala oblast před minulou sezónou. Většina lidí si to pamatuje jako zimu bez sněhu.

“Zpočátku se na nás v podstatě šli podívat.” Vladimír Schapp, spolumajitel společnosti, řekl Bravě: “Pokud vláda vypočítala kompenzaci za loňský obrat, nedostali jsme téměř nic.”

Okno s občerstvením

Ale díky významné investici si místo získalo důvěru fanoušků bílých útesů. Dnes má na sociálních sítích spoustu fanoušků a tady na Facebooku mnoho z nich uvedlo, že se jim líbí myšlenka bruslařů jezdících na rampě skútry. Ti, kteří byli ochotni zaplatit za odpočinek na sjezdovce, se však mohou spolehnout na to, že mají prsty v pátek odpoledne. Podle mladého muže si asi stovka lidí rezervovala lyžování na pátek a víkend až do pátečního odpoledne.

Jak popsal Chapp Bravě, současná situace je politováníhodná. Popsat lyžaře a lyžaře, kteří zde poctivě chodili celý kopec celé Vánoce, nemohli z něj ani řádně sjet, protože byl ucpaný sáněmi a lidmi ve skupinových lyžích.

Drahá rampa se stala rájem zdarma pro každého, kdo se potuluje po volném čase, a operátoři nemají jinou možnost, než dělat ochranku zdarma.

„Nouzový“ provoz areálu nyní slibuje útěchu sportovcům: sjezdovka bude pro veřejnost uzavřena a dorazí sem pouze ten, kdo si předem rezervoval čas předem. Pět set korun za hodinu zaručí volný kopec a upřednostnění skútru pro zdravé lyžaře, protože pro ty nejméně zdatné budou k dispozici permanentky se zaručeným počtem jízd. Místo lyžařského vleku by byl okamžitě vytažen jeden ze tří skútrů a bylo by zde také okno s občerstvením.

Pravidelní návštěvníci

Rodina Konků z Jihlavy byla mezi prvními, kdo přišli do Shinjiku. „Jsme pravidelnými návštěvníky komplexu,“ řekla Falastova matka Bravě, která se svými dvěma syny vyšplhala na svah. Nezvykla si příliš lámat na neobvyklý „tah“: příslib ji ujistil, že skútr bude jezdit pomalu. A odvedli skvělou práci. „Je to skvělý nápad,“ pochválila operátora.

Opravdu jsem jim řekl, že je to tady o Vánocích nebezpečné kvůli velkému počtu bruslařů a lidí nesoucích fazole. Nyní je přístup na sjezdovku označen zákazem vstupu a vstup mají povoleny pouze osoby s registrací.

“Na podzim jsme zastavili naše úspory a také jsme si půjčili peníze od přátel. Dohoda byla, že budeme platit na Vánoce, což v naší praxi představuje až čtyřicet procent našeho ročního obratu. Nyní máme v bankovkách půl milionu a nemáme,” doufá Vladimír Chappe, že tento operační vzor je zachránil na prvním místě před výpadky proudu.

Jak dodává Chapp, nevymysleli nic originálního: „Lyžaři táhnou koloběžky na mnoha dalších místech. Ale média si toho všimla díky naší aktivitě na sociálních sítích.“

Written By
More from Arzu

Voliči potvrdili výsledky a zvolili Bidena prezidentem Spojených států

Aktualizace: 15.12.2020 00:11 Vydáno: 14.12.2020, 23:57 Washington – Joe Biden získal v...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *