Na konci roku teploty prudce poklesnou

Začátkem příštího týdne by mělo být tepleji. Na Štědrý den budou teploty kolem pěti stupňů Celsia. Během vánočních svátků by měl do České republiky proudit od severu studený vzduch. Meteorologové očekávají chlad i sníh. Sněžit by nemělo jen na horách, ale také na nízkých místech.

Chladné počasí bude pokračovat i v posledních dnech tohoto roku. Na Silvestra by mělo zamrznout a teploty mohou v noci dosáhnout pod pět stupňů a během dne mohou zůstat pod nulou.

Týden od 4. do 10. ledna by měl být nejchladnějším ze sledovaného období. Noční teploty musí klesnout na minus devět stupňů a průměrná denní teplota jsou dva stupně Celsia. I když by mělo být relativně chladněji, extrémy se nevyskytují. „I v tomto případě by průměrná teplota měla být dlouhodobě vyšší, než je obvyklé,“ uvedl ČHMÚ. Týden od 11. do 17. ledna by měl mít podobné počasí.

Pokud jde o srážky, většina z nich by se měla příští týden snížit. „Vzhledem k očekávaným teplotám zatím nelze očekávat trvalejší sněhovou pokrývku v nižších polohách, ale pouze v horách, protože s vánočními svátky bude postupně přibývat,“ uvedli meteorologové.

Průměrná dlouhodobá teplota pro příští čtyři týdny je minus 1,4 stupně Celsia. Nejchladnější skóre v té době bylo na začátku roku 1984 a 1985, kdy byl průměr mínus 9,2. Mezitím meteorologové zaznamenali nejvyšší průměr 4,4 ° C za 14 let.

READ  Imunolog: očkování proti Covidově chorobě má smysl, i když je očkována pouze třetina lidí
Written By
More from Arzu

Policista údajně řidiči dal facku a okradl ho a před soudem se přiznal

Podle obžaloby dal řidiči facku, aby mu odepřel skryté peníze, které mu...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *