19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Mluvčí Národního shromáždění se setkal s českými vůdci, aby projednali plány jaderných elektráren

SOUL 29. května (Yonhap) – Předseda jihokorejského národního shromáždění Geun-hye se setkal s politickými vůdci České republiky, aby zlepšili řešení pro jadernou elektrárnu v Soulu, uvedl v sobotu jeho úřad.

Park v pátek (místního času) hovořil s českým premiérem Andrzejem Babisem v Praze a zdůraznil, že Jižní Korea by mohla být skvělým partnerem pro české jaderné projekty.

“Jsme silnější než kterákoli jiná země z hlediska doby výstavby, nákladů a provozních schopností,” uvedl Park. „Naše skvělá řešení kybernetické bezpečnosti lze použít také v jaderných elektrárnách.“

Park uspořádal společnou konferenci s předsedou Senátu ČR Milošem Vistrasem a hovořil s předsedou Poslanecké sněmovny Rodkem Vondrazkem.

„Pokud Jižní Korea tento projekt vyhraje, mohlo by to posílit vztahy mezi oběma zeměmi,“ řekl Park během setkání s Wondersekem.

Park dorazil do České republiky ve čtvrtek po pětidenní cestě do Moskvy, kde se setkal se svými ruskými protějšky. Ve čtvrtek se setkal s českým prezidentem Milošem Zemanem, aby diskutovali o různých otázkách, včetně ekonomické spolupráce, Severní Koreje a románu o viru Corona.

READ  Celkový holandský kolaps: Bezhlavé Nizozemsko poražené podle pohlaví Euro 2020