Mistrovství světa v hokeji do 20 let | Prostě nemáme pět nejlepších týmů, je přesvědčený zkušený trenér Vůjtek

Kdybychom byli ve škole, bývalý trenér národního týmu Vladimir Vigtik st. By zapsal českou reprezentaci z 20. mistrovství světa v Edmontonu tři, a možná dvě minus, do studentské knihy. Tak byly hodnoceny juniory po jejich výkonech na mistrovství světa, protože národní tým vypadl ve čtvrtfinále po prohře s Kanadou 3: 0. Trenér věří: „Hrajeme férově v obraně, dokážeme to, možná si můžeme trochu zalyžovat v bruslení, ale volant, myslím, jsme trochu pozadu.“

Jason FransonA ČTK / AP

Pane Vijteku, jak byste hodnotili české čtvrtfinále turnaje?

Čeští hráči měli proti Kanadě silné představení a já jsem očekával, že budeme dále pozadu. V předchozích hrách jsme nebyli dost dobří pro silné týmy, takže pokud jsme nehráli Rusko, kde jsme hráli dobře, zápas stále nebyl dokonalý. Ve čtvrtfinále jsme ustoupili, postup se počítá. Přesto byl zápas na naší straně na dobré úrovni, což byl dobrý výsledek.

Co chybělo České republice, aby se stalo zázrakem, když Kanada prohrála?

Stále jsme trochu pozadu v našich individuálních aktivitách a je pro nás těžké prosadit se v útočné třetině. Hrajeme čestně v obraně, dokážeme to, a možná to zvládneme i trochu ve skateboardingu, ale štípnutí řízení, přemýšlení, jsme tady trochu pozadu.

Češi neviděli na mistrovství světa zázrak. Kanada zvítězila v semifinále

Je čtvrtfinále v souladu se současným stavem českého hokeje?

Rozhodně to odpovídá současné situaci do té míry, že stále nestačíme na pět nejlepších týmů, jmenovitě semifinalistů a Švédska.

Další program MS
Úterý 5. ledna:
00:00 Semifinále: Kanada-Rusko,
03:30 Semifinále: USA-Finsko
23:30 za třetí místo.
Středa 6. ledna:
3:30 fin.

READ  Platney řekl, že je nám to líto. Česká republika v pátek přejde do čtvrté etapy PES

Jsem tak hrdý na chlapce, z celé mé druhé rodiny, že se kapitán rozloučil s mou MS

Trenér Karel Melník řekl, že měl z týmu příjemný pocit, tak co tím myslel?

Možná by chtěl povzbudit náš hokejový zápas, protože to není tak špatné, ale nemáme prvních pět. Dnes se k nám samozřejmě blíží Německo.

Trenér Vladimir Vijtik během tréninku hokejového týmu ve Znojmě.

Flashmail facicA že jo

Ve výchozí skupině utrpěli Češi dvě porážky (1: 7 se Švédskem a 0: 7 s USA), ale opět porazili Rusko 2: 0, Rakousko 7: 0, takže je to vina na duši?

Pravda je, že když prohrajete 0: 3, mladí hráči se s touto situací potýkají obtížně a bojovnost a sebevědomí se ztrácejí. Ve hře s Amerikou jsme hráli dobře hokej na půli cesty, ale když jsme skórovali, úplně jsme se zhroutili a Amerika jasně zvítězila. Trvalo to polovinu. V první polovině jsme hráli za Švédsko dobře, ale pak jsme se stáhli a soupeři mohli hrát šedesát minut.

Jsem tak hrdý na chlapce, z celé mé druhé rodiny, že se kapitán rozloučil s mou MS

A co zápas Ruska?

Bylo to trochu jiné, Rusové si v první polovině připsali dva hody, pokud by tam padl jeden gól, zápas by měl jiný obrázek. Víme, že Rusové zmínili, že je to stejné pro muže, když jsou nominovaní a nevedou, ztrácejí přehled, znervózňují se, začínají panikařit a jsou schopni prohrát zápas, i když jsou po hokejové stránce vyšší.

Jak vidíte budoucnost českého hokeja?

Je to těžké, nejsme dost dobří v hokejových dovednostech. Tak tomu bylo dlouho. V loňském roce jsme měli perfektní jednotlivce, ale obecně se nám nepodařilo uspět v šampionátu, stejně tomu bylo i letos.

READ  Byt pro milovníky technologií je trochu vágní a trochu šílený

Jako známku udělíte Čechům celý turnaj?

Asi tři, když jsme nestačili na první týmy, možná dvě minus.

Sledujte Sport.cz také na Instagramu >>>

Written By
More from Arzu

Platni strašil zpět na čtvrté místo. Česká republika se ze dne na den zlepšovala

V pátek Platney pohrozil: „Pokud nebudeme všichni jednat zodpovědně, budou restaurace, kluby...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *