16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Milujte nebo nenáviděte: české olympijské oblečení spojuje tradici s japonskými zvraty

PRAHA 30. června (Reuters) – Designérka Susanna Osako prozkoumala lidové tradice své země a Japonska, aby našla společné vlákno, které by se mohlo spojit s týmy olympijských týmů České republiky na zahajovacím ceremoniálu tokijských her v červenci, ale otočila hlavu.

Týmy českého olympijského týmu přitahují pozornost. V roce 2012 stáli atleti na slavnostním zahájení londýnských her osamoceně s elektricky modrými botami Wellington.

Následovali oblek s bílými a černě pruhovanými sportovními kabáty pro hru Rio 2016, který mnoha fanouškům připomněl oblečení ikonické postavy „Beatlejuice“ herce Michaela Keatona.

Osaka, která cestovala do Japonska jako modelka a potkala tam svého manžela, zvolila tuto metodu pro inspiraci ručně malovanou technikou indigo a černého tisku známou jako modrotisk v České republice.

“První myšlenkou je, jak odrážet japonskou kulturu,” řekl ve svém ateliéru v Praze. „Takže jsem hledal něco, co by spojilo obě kultury.“

Technika zdobení má asijský původ, ale do Evropy se rozšířila v 18. století a podle webové stránky českého dědictví UNESCO je stále populární v dalších středoevropských zemích, jako je Maďarsko, Slovensko nebo Rakousko.

Tato technika využívá formy k zakrytí oblastí, které jsou bezbarvé, když látky dostávají indigo koupel.

K Věře Kozlovské, která na olympijských hrách v Tokiu v roce 1964 získala tři zlaté a jednu stříbrnou medaili, se připojila ikona českého týmu Osaka – natažené ruce vedle květinových vzorů na oblečení.

Muži nosí modré kalhoty s bílými kalhotami a ženy nosí modré halenky a bílé sukně, boty a klobouky k doplnění národních barev; Řezy jsou tradiční.

Fanoušci přicházejí jako ozdoby a jsou jedinými kousky, které mají skutečně tradiční a časově náročné modrotiskové ošetření. Většina látek se vyrábí digitálním tiskem.

Někteří sportovci dali kolekci oblečení palec nahoru. Podle sportovního zpravodajského webu Sport.com jim gymnastka Aneta Holasová říkala, že jsou „dost dobří na to, aby spali“, ale ostatní se tomu vysmívali v memech sociálních médií, zatímco odborníci na design to kritizovali.

READ  Můžeme pomoci našim dětem učit se architekturu? Česká mateřská škola implementuje Montessori politiku

Příští návrhářka Stefanka Biková vyhlásila otevřené výběrové řízení. „Je to neúnosné. Každý rok se to zhoršuje a zhoršuje!“

Časopis Elle citoval Libenu Rosovou, profesorku designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Brave, podle níž byla kolekce amatérská.

Osaka porazil kritiku.

“Je to množina, může to vyžadovat určité porozumění, a pak názor jednoho člověka dospěje k” ano nebo ne “,” řekl.

Zpráva Giri Schesel, autor Jason Howet; Editoval John Lopatka a Emilia Sidhol-Modaris

Naše standardy: Principy nadace Thomson Reuters.