Medveděv porazil Tima a slaví nejcennější vítězství v Lize mistrů

Daniel Medveděv Po US Open šel na pár týdnů do propadu, ale na konci sezóny našel skvělou formu a zakončil to sérií deseti vítězství a dvou vítězství v životě.

Dva týdny po vítězství na 1000 Masters v Paříži vyhrál 24letý Rus také prestižní mistrovství. Zatímco při svém loňském debutu v Londýně prohrál všechny tři zápasy skupiny, letos nenašel vítěze v pěti.

Medveděv nezastavil loňského šampiona Němce Alexandra Zvereva, argentinského mladíka Diega Schwartzmana ani dnešní nejlepší tři tenisty: Novaka Djokoviča, Rafaela Nadala a. Dominic Tim.

Po včerejším souboji tajbrejků s Nadalem si Medveděv v dnešním finále poradil také s mladším rakouským tříletým Timem, který ho porazil po dvou hodinách a 42 minutách boje 4-6 7-6 6-4 a vzájemné rovnováze. Upravte na 2-3. Sedmkrát za sebou porazil 10 nejlepších hráčů.

Stejně jako v semifinále začal Medveděv s Nadalem pomaleji. V letošním roce udělal více chyb než Tim a v pátém zápase ztratil službu v prvním setu. I když už v ní měl náskok 40: 0, umístil míč do sítě a při rozbití míče udělal dvojitý faul.

Rus první set nezachránil a rozhodl druhý, vyrovnaný v tajbrejku, když z 0-2 získal sedm po sobě jdoucích bodů. Od té doby byl nejlepší na hřišti. Za stavu 1: 1 ve třetím setu nevyužil žádný ze tří míčků, ale dokázal 3: 2. Vzal Timovu službu poprvé a už neváhal.

O2 Aréna se hrála kvůli koronaviru bez publika a Medveděv se neradoval ani po vítězství. Právě vešel do sítě a čekal, až ho otřese Tim. Po chvíli zachyťte jeho vítěznou pěst na pozvání fotografa.

„Byla to skvělá hra, jedna z mých nejlepších proti skvělému soupeři,“ řekl Medveděv na ceremoniálu. Jako neporažený vítěz v Londýně si odnesl 1,564 milionu dolarů, v hodnotě více než 34,7 milionu korun.

Medveděv se stal prvním tenistem, který porazil současné tři nejlepší hráče Ligy mistrů UEFA. Na okruhu ATP zatím uspěli pouze tři hráči v historii: Boris Becker ve Stockholmu v roce 1994, Djokovič v Montrealu 2017 a David Nalbandian v Madridu 2017.

READ  Projev voleb USA, protesty a reptání Grety. Co je nového ve Spojených státech?

Medveděv, který se loni dostal do finále US Open, získal ve svém 15. finále desátý titul. Pohár vítězů pohárů bude obsahovat tři z 1000 titulů Masters (Cincinnati 2019, Šanghaj 2019 a Paříž 2020).

Medveděv se za posledních šest let stal dalším šestým vítězem finálového zápasu sezóny. Stalo se to pouze v sezónách 1974-1979 (Vilas, Nastase, Orantes, Connors, McEnroe, Borg). Letos se turnaj setkal s novým šampionem již pátým rokem v řadě.


Tim, 27 let, který před dvěma měsíci vyhrál své první grandslamové tituly na US Open, hrál druhý rok po sobě finále Ligy mistrů, ale opět prohrál. V loňském roce spadl ve třech setech se Stefanosem Tsitsipasem.

„Samozřejmě jsem zklamaný, ale zároveň jsem na sebe hrdý, protože jsem celý týden hrál skvěle,“ řekl Tim.

Liga mistrů se konala dvanáctý a poslední čas v Londýně. V prvním a loňském roce v hlavním městě Velké Británie vyhrál jediný šampion Ruska, v roce 2009 zvítězil Nikolaj Davydenko. Příští rok se turnaj bude konat v italském Turíně.

Vyhrávají ve čtyřhře Holanďan Wesley Kollhoff a Chorvat Nikola Mektich jako první získali první společný mistrovský titul v historii.

• Mistrovství Masters 2020 •
Londýn, TV. Střecha / hala 5 700 000 $
Výsledky neděle (22. listopadu 2020)
Jednotlivec – finále
Medvedev (4-Rusko) – Tým (3-Austrálie) 4-6 7-6 (2) 6-4
Můj manžel – finále
Kollhoff / Mektech (5- Nez / Corve.) – Melzer / Roger Vaslin (7-Rak./Fr.) 6-2 3-6 10-5

Written By
More from Arzu

Havlíček: Bary, obchody a služby se pravděpodobně otevřou v listopadu

Vláda v pátek souhlasila s přechodem z pátého na čtvrtý stupeň systému...
Read More

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *