Liverpool-Tottenham 2: 1, Koval bliká v Anglii. Liverpool nakonec porazil Tottenham

Justin SitterfieldA ČTK / AP

Opeř Slavie, Leicester, podlehl v únoru kvalifikaci na Evropskou ligu 2: 0 Evertonu a ztratil třetí místo. Díky lepšímu výsledku se k němu dostal v Southamptonu po remíze 1: 1 s Arsenalem, který nevyhrál šestýkrát v řadě a zůstal na 15. místě. Arsenal nyní zaostává o pět bodů za zónu sestupu.

Liverpool postoupil v 26. minutě a jedenácté v této sezóně skóroval Mohameda Salaha. O sedm minut později Sun Hong Min skóroval remízou s Salahem a útočníkem Evertonu Dominicem Calwertem Lewinem v čele stolu střelce. Firmino uspěl na konci zápasu, když manažer Tottenhamu Jose Mourinho uznal vítězný gól v Premier League potřetí ve své kariéře v Premier League.

West Ham neuspěl v prvním poločase s Crystal Palace a Christian Benteke poslal hosty vpředu v 34. minutě, nicméně „Hammers“ vyrovnali situaci ve druhé polovině a v 55. minutě po Hallerových nůžkách. Díky bodu se West Ham v tabulce posunul na sedmé místo.

Leicester vyhrál ligu v předchozích dvou zápasech, ale útočník Evertonu Richarlison skóroval ve 21. minutě. Po hodině hry ho zkopíroval Mason Holgate a Carameles následoval předchozí vítězství s Chelsea. Přímo před ním skončil Everton na pátém místě na stole.

Southampton poslal v 18. minutě Arsenal do vedení s Theem Walcottem, který pracoval na Emirates Stadium 12 sezón. Kapitán Pierre Emeric Aubameyang vyrovnal u hostitelů, ale Arsenalu bylo po hodině hry zamítnuto možné otočení vyřazením brazilského brankáře Gabriela.

Hráč Evertonu Mason Holgate oslavuje se svými spoluhráči gól proti Leicesteru.

Alex PantlingA Reuters

Leeds čtvrt hodiny před koncem zápasu hrál s Newcastlem remízu, ale třemi góly se rozhodl vyhrát 5: 2.

READ  Babiš navrhuje pro všechny zúčastněné strany před Vánoci bezplatné testy na antigeny. Blatn představí svůj plán ve středu doma
Anglická fotbalová liga – 13. kolo:
Arsenal-Southampton 1: 1 (52. Aubameyang-18. Walcott)
Leeds – Newcastle 5: 2 (35. Bamford, 61. Rodrigo, 77. Dallas, 85. Alyusky, 88. Harrison – 26. Hendrick, 65. Clark)
Leicester-Everton 0: 2 (21. Richarlison, 72. Holgate),
Liverpool-Tottenham 2: 1 (26. Salah, 90. Firmino – 33. Sun Hong Min)
West Ham United – Crystal Palace 1: 1 (55. Haller – 34. Benteke)
Fulham-Brighton 0: 0