Lékaři: Není nutný žádný test před očkováním. Vakcína nepoškodí infikovanou osobu

„Společnost souhlasila s tím, že předočkovací test na covid-19 je neúčinný nebo užitečný a nedoporučuje se.“ Roman Schlebeck, předseda a epidemiolog společnosti, ve čtvrtek uvedl: „Nedoporučujeme provádět testy polymerázové řetězové reakce (PCR) ani testy na antigeny.“

Podobně se nedoporučuje testování na protilátky nebo přítomnost infekce jinými vakcínami. Lidé, kteří již dostali virus COVID-19, budou také očkováni.

Dodal: „Každá osoba, která byla očkována, bude před očkováním vyslýchána nebo před očkováním vyšetřena na známky závažného onemocnění nebo závažných zdravotních problémů.“ Podle Schlebecka očkování asymptomatického pacienta nemůže ublížit. Podobně jsou lidé, kteří nemají příznaky, jako jsou pneumokokové nebo meningokokové, očkováni bez testování.

Podle něj není v příbalové informaci k vakcíně Pfizer, jejíž první šarže má dorazit do České republiky příští týden, ani v jejích registračních dokumentech požadavek na předočkovací test.

Nákladní vozidla z Belgie do všech zemí Evropské unie

Očekává se, že Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) rozhodne o povolení společnosti Pfizer v pondělí 21. prosince. Po potvrzení Evropskou komisí bude následující den distribuován po celé Unii. Česká republika očekává 9 750 úroků do čtyř dnů od rozhodnutí.

První várka půjde do tří velkých nemocnic: Všeobecné fakultní nemocnice a Nemocnice Motul v Praze a také do brněnské nemocnice. Menší dávka bude distribuována také v regionech.

“První vakcína od společnosti Pfizer bude nyní schválena a 26. nebo 27. prosince se očekává, že do České republiky dorazí deset krabic, každá s 975 dávkami. Kamiony okamžitě opouštějí belgický sklad společnosti Pfizer. Předseda vlády Andrzej Babisch to řekl ve čtvrtek během parlamentních dotazů.” Evropská unie si to představovala jako marketingovou událost s cílem zahájit očkování všude. “

Česká republika zatím požádala o vakcínu od pěti společností pro 7 milionů lidí, přičemž v prvním čtvrtletí příštího roku bude očkován jeden milion lidí.

Nebude na výběr

Každá vakcína vyžaduje dvě dávky vakcíny, druhá se podává o 21 dní později.

“Máme připravené místo a týmy a čekáme na vakcínu. Miloslav Ludvik, ředitel nemocnice v Motulu, řekl Bravě, že první prosincová dávka bude určena pouze pro záchranáře, ale máme pět týmů a každý bude schopen očkovat 90 až 100 lidí denně.”

Lidé si nebudou moci vybrat typ vakcíny poté, co ve čtvrtek jednání vlády zopakoval ministr zdravotnictví Jean Platney (ANO). „Ne všechny vakcíny budou k dispozici ve všech vakcinačních centrech a pro některé to není možné,“ uvedl.

Pfizer nebude k dispozici od praktických lékařů, protože musí být skladován při minus 70 stupňů. Velké nemocnice za to koupily speciální mrazničky.

„Jednotlivec nemá žádným způsobem právo informovat ho a odmítnout vakcínu, ale z technických důvodů nebude možné si jej vybrat,“ dodal ministr. Zdůraznil, že očkování bude dobrovolné a bezplatné.

Podle strategie očkování by kromě lékařů primární péče měli být nejprve očkováni starší lidé a lidé s chronickými nemocemi. Přednost budou mít také ti, kteří pracují v kritické infrastruktuře.

Sehnal přiznal k delšímu pronájmu na Letňanech

V případě potřeby bude země pro očkování využívat také polní nemocnice v Praze a Brně.
Miliardář Pavel Sinal, provozovatel výstaviště v pražských Letanech, původně odmítl poskytnout zemi prostor až po únoru 2021, nyní to však připustil. “Pokud si to bude vyžadovat epidemiologická situace, přizpůsobíme výstaviště potřebám České republiky. Jsme připraveni pokračovat ve spolupráci. Cena nájmu by měla pokračovat mezi 300 a 400 tisíci za den,” řekl inal společnosti Novinki.

Written By
More from Arzu

V Praze začal hořet požár a jeden z nich byl zabit. Možná spadl z okna

1. hasičský sbor dorazil k požáru za méně než 5 minut (6...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *