19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Krezhikova, Kvitova, Bliskova dosahují čtvrtí Cincinnati

Barbora Krezkova, devátá nasazená Češka, ve čtvrtek zvítězila v bitvě nejlepších 10 na Western & Southern Open, když porazila Corbin Muguruzaovou, 8. nasazenou Španělku, 6-1, 6-7 (5), 6 -2 ve čtvrtfinále.

Střet bude odvetou dubajského finále této sezóny, kde ve dvou setech porazil šampiónku Cincinnati z roku 2017 Muguruzu Kresikovou, tehdy v první padesátce.

Pokrok Kryžikovy se však od tohoto týdne pouze zvýšil a nový člen top 10 tuto ztrátu oplatil bývalé světové jedničce na tvrdém hřišti v Cincinnati po 2 hodinách a 24 minutách hry.

Klíčové statistiky: Současný šampion Roland Cross Krezhikova dosáhl 14 es, získal 86 procent svých prvních servisních bodů a potlačil výzvu dvojnásobného grandslamového šampiona Mukurusa. Kryzhikova zachránil všech pět bodů zlomu, kterým čelil na svahu.

Pozoruhodné momenty: Muguruzaová si na konci druhého setu vedla s těsným tiebreakerem. Krezhikova ale neměla problém s odesláním knihy a ona ji bez větších potíží předala.

Muguruza ve finále svedl neuvěřitelný boj, Krezhikova ušetřil pět mečbolů, než dokončil vítězství při své šesté šanci.

Světová jednička 1 čeká: Krezhikova bude ve čtvrtek ve čtvrtfinále čelit světové jedničce Ashley Party poté, co porazila obhájkyni titulu Victorii Azarenkovou. Na jejich jediném předchozím setkání, ve čtvrtém kole Wimbledonu minulý měsíc, strana vyřadila Kresikovu na cestě za titulem.

Velký den pro sex, protože Kvitová a Bliskova také vyhrály

Kryzhikova se připojila ke svým fotbalistkám Petře Kvitové a Carolině Bliskové ve čtvrtfinále poté, co oba vyhráli nízké umístění, s několika překvapeními.

No.11 Seed Quito, který stále hledá svůj první výlet do finále West a South Open, snadno poslal Jabeura 6-1, 6-2 v hodinové hře. Kivitova vyhrála o 67 procent a vrátila druhé podání Jabiurové, což vedlo k pěti přestávkám na podání v zápase.

READ  V semifinále Euro 2020 porazilo Dánsko pohlaví 2: 1

Tento týden Jaber poprvé postoupil do první dvacítky žebříčku WTA ve dvouhře. Jaburová na posledním setkání v Dauhá v loňském roce zatlačila Kvitovou do dvou tie-breakových sad a den poté, co byla Iga Sviedek vyřazena z losování, mířila k dalšímu smutku.

Kivitova ale zastavila Tunisanovo tempo, postoupila k vítězství a zahájila velkolepé čtvrtfinálové střetnutí s bývalou světovou jedničkou Angelique Gerberovou. Dva grandslamoví šampioni a kolegové leváci se setkali 15krát-nejhranější nepřítel obou.

Semínka č. 5 Blisková proměnila své čtvrtfinále na zápas, který byl v této sezóně opravdovým chlastem, a během jedné hodiny přesunul Jessicu Bekula ze Spojených států o 6: 4, 7: 6 (5). A 24 minut.

Rostoucí Američanka Begula, aktuálně v top 25, porazila Bliskovovou v předchozích čtyřech setkáních, všechna přišla v roce 2021. Bekula se ujal vedení 4: 1, protože to vypadalo, že by mohl mít pátou výhru v řadě v úvodní sadě.

Ale runner-up Wimbledonu 2021 Bliskova se do toho dostal, protože byl pět zápasů v řadě, aby získal náskok. Blisková pak táhla 0-5, ve druhém setu. Ale opět Češi vyhráli pět po sobě jdoucích her a srovnali set na 5: 5, čímž si ušetřili jeden setpoint 5: 4.

Begula měla další setbol 6: 5, ale Blisková se z toho zasekla, poté si na typbreaku vzala velký náskok 6: 1 a urvala pět mečbolů. Begula byla mimo první čtyři a očekávala obrovský návrat, ale Bliskova nakonec vyhrála s posledním vítězem.