Kdy přijde další konec? Situace se vyvíjí špatně, České republice hrozí 4. úroveň

V Praze se skóre PES v posledních dnech dramaticky zhoršilo. Dobře se nevyvíjí ani v jiných regionech a provinciích. Někteří jsou dokonce v páté třídě.

České republice tak hrozí, že brzy spadne na úroveň 4, což znamená opětovné uzavření maloobchodních prodejen, restaurací a služeb. Chcete-li dosáhnout horšího skóre, udržujte své skóre PES nad 60 po dobu tří dnů. Ministr zdravotnictví Jan Platney (ANO) uvedl, že to není závazek. „Může to však být zásadní důvod,“ řekl ministr.

Nakonec došlo ve čtvrtek pouze k zásadnímu rozchodu, obchody a restaurace jsou otevřené a služby nyní mohou být také funkční. Mnoho odborníků však kritizuje vydání v době, kdy situace v České republice zůstává velmi vážná.

Imunolog Václav Hořejší věří například: “Obávám se, že vidím lidi s nadšením říkat, že jdou do baru. Nebude to dobré. Více se bojím navštívit restaurace a zdravotní střediska.”

Sedm okresů je v současné době ve třetím ročníku a sedmý ve čtvrtém ročníku. Nejhorší je aktuálně Liberec (71. stupeň) a nejlepší je stále Praha (49.). V posledních dnech však došlo v hlavním městě k relativně významnému zhoršení. Ještě ve středu 2. prosince bylo skóre 38, což mohlo znamenat druhý stupeň.

Je důležité sledovat situaci v Praze, protože ostatní regiony kopírovaly vývoj v hlavním městě v minulosti. Podle hlavní hygieničky Jarmila Rashové je Praha před ostatními regiony. „Jedním z velmi možných vysvětlení je, že Praha zaznamenala vyšší pozitivní případy dříve než v jiných regionech,“ vysvětlil odborník na údržbu zdraví, proč byla situace v Praze lepší než v jiných regionech.

Liberecký kraj byl donedávna také mezi prvními. V úterý 1. prosince vykázala skóre 57, ale v pátek 4. prosince dosáhla hodnoty 71, těsně pod pátou.

READ  Valinjkův syn se tajně setkal s obviněným Avachulem poté, co byl propuštěn z vazby

Ve srovnání se začátkem týdne se skóre PES zhoršilo také v Karlových Varech (ze 44 na 59), v Moravskoslezském kraji (z 57 na 62), Osti nad Labem (z 57 na 64), Olomouci (z 59 na 64), Plzni (ze 49). Až 51) a v regionu Vysuchina (od 57 do 62). Naopak ke zlepšení došlo v Jihomoravském kraji (od 57 do 51), v Pardubickém kraji (od 57 do 52) a ve Zlínském kraji (od 67 do 62).

Zatím jsou všechny regiony na nejhorší úrovni 4, ale situace je horší v každém regionu zvlášť. Pátou úroveň uváděli například okresy Prostějov (81) nebo Semily (79). V trutnovském regionu byla hodnota bodů PES 96 až do 27. listopadu, možná se však jednalo o krátkodobou volatilitu, protože 23. listopadu to bylo 43 a 4. prosince zpět 46.

Naopak nejlepší čísla vykázaly regiony Praha východ (42), Tacov (44), Plzeňsko a Perun (oba 46).

Situaci dále zhoršovaly tajné strany. Ministr zdravotnictví Jean Platney řekl (ANO), jaký trest pro ně navrhuje:

Written By
More from Arzu

Trump ztratil rozhodující hlas v Senátu a řada republikánů se postavila proti

Těsně před odchodem z Bílého domu dostal současný americký prezident velkou ránu...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *