Kdo vládl v Kongresu? Polonahý muž s rohy nebo „holubi“, který obsadil světovou kancelář Pelosi

Washington / Praha FBI ve středu hledá fotky a videa lidí okupujících Kongres. „Hledáme informace, které pomohou identifikovat jednotlivce, kteří se aktivně podíleli na podněcování k násilí ve Washingtonu, DC,“ uvedl Bureau of Investigation na svém webu. Někteří výtržníci již byla identifikována samotnými médii, například prominentní muž, který po Kongresu chodil polonahý a nosil kožešinovou čepici s rohy.

Byli mezi davem příznivců Trumpa, kteří obsadili Kongres Podle serveru CNN Stejně tak jsou spojeni lidé se skupinami Qannoun a Broad Boys, kteří šíří konspirační teorie. Prezident Donald Trump během loňské volební kampaně opakovaně odmítl odsoudit dvě krajně pravicové frakce.

Zastánce Donalda Trumpa v budově Capitol, kde sídlí Konfederace ...

Jednou z nejvýznamnějších osobností videí a fotografií dokumentujících chaos v budově Kongresu je asi 30 let potetovaný muž s tváří namalovanou v barvách americké vlajky. Na hlavě měl kožešinovou čepici s rohy, jinak by byla odhalena jeho horní část těla. Mediální demonstrant se identifikoval jako Jake Angeli z Arizony.

Reportéři CNN se s ním nemohli spojit, ale jeho bratranec Adam Angeli potvrdil, že rohatý muž byl skutečně jeho příbuzný. Adam Angeli ospravedlňuje chování svého bratrance tím, že mohl přijít o práci. „Jinak je vlastenecký, správný Američan,“ řekl.

Zároveň to spočítalo Reuters Ve středu večer se na sociálních médiích objevily obrovské zprávy, které tvrdily, že Angeli byl zastáncem hnutí Black Lives Matter, a další část příspěvků v něm viděla příznivce levicového protifašistického hnutí Antifa.

„Crazy! Přinejmenším změňte svůj outfit,“ napsal například jeden uživatel, který tvrdil, že muž ve stejném oblečení se v roce 2020 účastnil letní loupeže jako součást etnických nepokojů. Tým pro kontrolu faktů Reuters označil obvinění za nepravdivé.

READ  Vévodkyně Megan, Jennifer Aniston a Rebel Wilson: Celebrity Diets

Další fotografie, jedna z nejčastěji šířených, ukazují, že Richard „Bijou“ Barnett odpočívá nohama na stole v kanceláři Nancy Pelosi, demokratické předsedkyně Sněmovny reprezentantů. Barnett dle CNN Vedoucí hnutí propagujícího možné legální držení zbraně z Gravette v Arkansasu.

Později to byl on, kdo ukradl kus dřeva z Pelosiho kanceláře rytinou jako šálkem. Zároveň řekl, že v kanceláři demokratického prezidenta zanechal zprávu, která zněla: „Nancy, Bijou byl tady, ty k * rvo.“ Pelosi také ukradla dopis adresovaný přímo jí.

Zúčastnilo se také obsazení třídy, 39letý Thomas Adams a jeho 65letý přítel Roy Franklin. ke měserveru Business Insider Dorazili ze Springfieldu ve státě Illinois, aby se zúčastnili shromáždění, které prezident uspořádal dříve ve středu. Podle ní vyvolaly Trumpova tvrzení, že listopadové volby byly zmanipulované.

Mapa kapitol a plán blokování. 13:10 Zobrazit ...

Mapa kapitol a plán blokování. V 13:10 demonstranti strhli bariéry před budovou. Ve 14:15 pronikají dovnitř. Ve 2:30 byli senátoři evakuováni z komory Senátu a demonstranti se potulovali po budově. V 14:43 hlídač nesoucí zbraně brání Sněmovnu reprezentantů. Ve 2:59 jsou demonstranti v hale Senátu.

Thomas a Franklin byli údajně tlačeni k policejní barikádě ve spodní části schodiště vedoucího k budově amerického Capitolu kolem 14:00 Washingtonského času. Stovky chuligánů stojící za nimi vyrazily vpřed tak silně, že Franklin zakopl a spadl přímo na policistu. Franklin si pamatuje, že policista sotva zareagoval.

Muži začali šplhat na lešení a nastoupili. Podle Adamse několik policistů čekalo na chodbách budovy, aby zjistili, co budou útočníci dělat. Poté bylo oznámeno, že televizní obrazovka na chodbě oznámila, že Senát zasedání bojkotoval. Thomas a Franklin následovali dav po chodbě do prázdné haly, kde se Senát setkal s Kongresovým domem. Na křesle mluvčího měl muž bez košile, který měl čelenku ze zvířecí kůže – Angelie, již známou, mávat reproduktoru a natahovat svaly.

Říká se, že v reproduktorovém křesle seděl muž s odhalenými prsy a provizorní čelenkou ze zvířete ...

READ  Skóre rizika se snížilo, zatímco číslo R se zvýšilo

“Vláda je zkorumpovaná a pekelná,” řekl podle Thomase Angely potlesk ostatních diváků. Pak přišla policie. Franklin říká, že to byl zábavný den.

Černí aktivisté: Zabili jsme méně

Rétorika Donalda Trumpa o výtržnících se od loňského roku dramaticky změnila, Píše pro New York Times. Po smrti George Floyda prezident označil protestující za zločince a slíbil jim, že pokud vniknou do areálu Bílého domu, setkají se s nejdivočejšími psy a nejničivějšími zbraněmi, jaké kdy viděl. Během středečního obsazení – hodiny poté, co začaly nepokoje – vydal video, ve kterém řekl: „Jsi v pohodě, miluji tě, ale teď musíš jít domů.“

Před několika hodinami, na setkání svých příznivců ve Washingtonu, Trump vyzval své fanoušky, aby „nikdy neustoupili“. Bývalí američtí prezidenti Jimmy Carter, George Bush mladší, Bill Clinton a Barack Obama odsoudili násilné činy a poslední dva přímo označovali Trumpa za příčinu konfliktu.

Američanka Ellen Weltrothová, novinářka a jedna z nejprodávanějších autorů New York Times, která má afroamerické předky, na Twitteru napsala: This is America. „Americká organizace pro lidská práva NAACP, která se zaměřuje na obranu práv afroameričanů, znovu řekla:„ Zabili nás za méně peněz. “

Události v Kongresu nemají v nedávné historii USA obdoby; Poslední budova kapitolu ve Washingtonu byla obsazena v roce 1814 během anglo-americké války. Komentátoři v evropských denících přirovnali události k pokusu o převrat, stejně jako německý tisk uvádí o hanebném dni pro Ameriku. Většina médií připisuje velkou část odpovědnosti za násilí Trumpovi, který podle nich vyvolal vášně tím, že neuznal jeho porážku a opakovaně se zmínil o údajných volebních podvodech bez důkazů.

READ  V Británii testují nový lék, aby zabránili vypuknutí viru Corona

Written By
More from Arzu

V Praze začal hořet požár a jeden z nich byl zabit. Možná spadl z okna

1. hasičský sbor dorazil k požáru za méně než 5 minut (6...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *