Kdo může vše zaočkovat? Primula řekla, že odpovědní by to neměli být

Od 18. ledna bude sál Jana Caspara přeměněn na zdravotnické zařízení. Model legendárního dřevěného letadla, kterým český pilot letěl přes Čechy v roce 1911. Například z haly zmizí závěsy.

Koberec praskne z podlahy. Budou i další materiály, které budou dobře udržovány. Například bude omyvatelný. “Je nezbytné zajistit určitou intimitu. Skleněné části oken budou pokryty fólií,” popsal ředitel krajského úřadu Jaroslaw Wulbrecht.

Pro urychlení očkování budou zdravotničtí pracovníci posíleni až devíti úředníky za jeden den. Pardubičané se svým závazkem souhlasí. Podle nich je jakákoli pomoc užitečná, a pokud úředníci nejsou dostatečně zaneprázdněni, mohou se zúčastnit.

“Využijeme ty, kteří v minulosti šli do domácí kanceláře,” upřesnil hejtman Pardubic Martin Nitolico (SSD).

Prvními osvojiteli jsou již zprávy. Například zaměstnankyně Kateřina Krejčová, která je v kanceláři sedm let. „Denně pracuji s tabulkami aplikace Excel, slovo za slovem, a také s touto administrativní činností ráda pomůžu,“ řekla pro Nova TV.

Poslechněte si celý rozhovor s Romanem Prymula:

„Ve skutečnosti vyplňuje dotazník, základní informace o pacientovi,“ řekl Thomas Gottwald, ředitel okresní nemocnice v Pardubicích.

V kancelářské budově budou současně pracovat tři očkovací týmy a vakcínu může dostat 500 lidí denně. Úředníci dostávají pravidelné platby, což je speciální funkce. A pokud se osvědčí, bude to také bonus.

Mohou být přednostně očkováni. „Nepřijdou do styku s biologickým odpadem. Budou psát do počítače,“ uvedla náměstkyně hejtmana zdravotnictví Michaela Matuchková.

Úředníci koneckonců nemohou ani přímo pomoci s očkováním. V rozhovoru pro Televizní noviny to uvedl epidemiolog a poradce předsedy vlády zdravotnictví Roman Prymula.

“Nechceme jít na tuto úroveň. V současné době existuje legislativa, podle níž by měl existovat kvalifikovaný zdravotnický personál nebo vyškolený lékař nebo zdravotní sestra pod dohledem lékaře. V tomto případě probíhají přípravy na zapojení lékařů a sester z vyšších lékařských škol,” popsala Primula.

READ  Projev voleb USA, protesty a reptání Grety. Co je nového ve Spojených státech?

Hala bude rozdělena do několika sektorů a místa očkování budou oddělena obrazovkami. Vakcína bude přenesena do krajské kanceláře Nemocnice Pardubice. Po jeho rozpuštění v konkrétních dávkách se tam rozptýlí.

Myšlenka zapojení provinčních úředníků do očkování je populární například v jižních Čechách. Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) uvedl: “Nejen úředníci, ale i policisté, kteří byli zapojeni například do správy. Je třeba, aby splňovala i prostorové podmínky.”

Pokud bude navíc očkování dostatečné, Pardubický kraj plánuje očkovat od 1. března obdobným způsobem v 15 obcích s rozšířenou působností.

Written By
More from Arzu

Klenba v Liberci skrývá klenot mezi betlémy. Řezbář na tom pracuje již 47 let

Od té doby Pietro vyřezal 450 figurek a původně Malý betlém se...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *