Jeden region má 100 PES bodů! Tyto oblasti jsou nejhorší

Ve středu ráno bylo podle údajů zveřejněných ministerstvem zdravotnictví nejhorší město Teplice v severních Čechách s rizikovým skóre 91. Byl to také jediný region v České republice, kde byl index systému PES 90 a více.

Ve dne je všechno jinak. Staňte se novým „hrdinou“ Rakovnický region, kde odborníci uvádějí maximální hodnotu stupně rizika – 100 bodů. Situace se zhoršila ve výše zmíněném městě Teplice, kde byl výsledek 96. Stejně jako v Táboře.

Celkově v současné době existuje šest regionů s indexem rizika 90 nebo vyšším Kromě tří zmíněných bylo zhoršení hlášeno také u Mělníka (93), Havlíčkův Brod (92) a Beroun (90).

Dalších osm krajů má hodnotu 89 bodů – Hradec Králové, Karviná, Kladno, Nakod, Novi Jesen, Opava, Ostrava Město a Prostogov.

Česká republika také ve čtvrtek ztratila jediný region v celé republice, který se den předtím nacházel ve třetí řadě opatření z pěti – Rizikové skóre v Karlových Varech vyskočilo z 57 bodů na 74, a tedy „postrádá“ dva body, aby kleslo na nejpřísnější úroveň v opatřeních na kontrolu epidemie. Situace v hlavním městě se rychle zhoršuje – index rizika v Praze vyskočil za dva dny o 24 bodů – z 61 na 85.

Kompletní přehled provincií PES a jejich výsledků naleznete v níže uvedeném grafu Tato stránka je na webu ministerstva zdravotnictví.

Česká republika je od neděle v nejpřísnějších opatřeních. Otevřené tak zůstávají pouze obchody se základním sortimentem, noční zákaz vycházení platí od 21:00 a restaurace se zavírají.

Některé státy chtějí upřednostňovat lidi, kteří byli očkováni proti koronaviru. Více v reportu:

READ  Nejhorší vrah v americké historii zemřel. Přiznal se, že zabil 93 lidí, většinou globálních žen
Written By
More from Arzu

Groszmannová, těpán a Stárková získaly ocenění Thálie

Sdružení organizovaných aktérů již dříve oznámilo, že Hanna Bauerová a Joseph Abram,...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *