19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Je to 30 let od otevření prvního českého supermarketu


Mana v supermarketu v Jihlawě |  Foto: Ahold

První český supermarket s názvem „Mana“ byl pro veřejnost otevřen 6. června 1991. V té době obchod nabízel nebývalé množství ovoce. Řezníci byli také různí a dávali zákazníkům možnost vyzvednout si lístek a poté popadnout kávu. To je nová věc pro zákazníky, kteří dříve museli čekat v dlouhých frontách na masných stanicích.

Mana je dodnes supermarket, ale má jiné jméno. Budova se od svého otevření před třemi desetiletími změnila jen zřídka. Sex je však nákupní zvyk. Místní obyvatelé začínají kupovat více těstovin a rýže než dříve. Kromě toho významně vzrostla spotřeba minerální vody. Čeští zákazníci také změnili své preference masa a kuře je nyní velmi populární.

Mana v supermarketu v Jihlawě |  Foto: Ahold

Česká republika může být dnes považována za jedno z největších center supermarketů, ale konkurence těchto velkých maloobchodníků rozpouští i menší obchody v zemi.

Čechov má v současné době více než 1 500 supermarketů, ale jejich počet se stále zvyšuje, protože na trh vstupují noví účastníci a zavedené společnosti plánují v příštích letech další expanzi. Velká města však začínají opouštět prostor pro supermarkety. To vede k tomu, že se velká obchodní centra stále více objevují v malých bytech, kde konkurují místním prodejcům.

Mana v supermarketu |  Foto: Ahold

READ  Masivní růst trhu se zařízením na likéry do roku 2027 | Czech, Crohn's, SS Protech, Kriweller, JVNW