Jaro bude stále ve vzduchu až do Štědrého dne. Pak přichází velké ochlazení a sníh

“Začala astronomická zima, v 11:02 slunce vstoupilo do Kozorožce a nastal zimní slunovrat. Počasí během vánočního týdne však bude velmi dynamické a povede k velkým teplotním skokům,” uvedla Honsová s tím, že teploty lze očekávat také.

“Po přesunu teplé fronty bude v úterý od jihu proudit do České republiky teplý vzduch, který zvýší teplotu vzduchu až na 13 stupňů. Budeme atakovat teplotní rekordy. Teplo bylo naposledy v roce 1989. Rány budou velmi teplé.” Ptáci budou tweetovat, “předpovídá meteorolog.

Podle ní začne na Štědrý den zima. „Po překročení studené fronty k nám začne od severu proudit studený vzduch. Cítíme prudký pokles teploty vzduchu o prvních vánočních svátcích.“ „Začne padat sníh, včetně nížin,“ řekla novinám.

Teploty stoupají na 13 stupňů

po dobu pondělí Je zataženo až zataženo a někdy může dojít k dešti, který může mrznout. Denní nejteplejší teploty stoupají z 1 na 5 stupňů.

Pátý úterý Bude zataženo, místy s deštěm nebo přeháňkami, déšť bude na začátku dne někdy mrznout. Ráno teploty klesnou na 4 až 0 stupňů, nejvyšší denní teploty v České republice se vyšplhají na 9 až 13 stupňů, pouze na východě na 4 až 8 stupňů.

A středa Počasí bude zataženo nebo zataženo, ve většině oblastí bude déšť nebo přeháňky. Ranní teploty se pohybují mezi 10 a 6 stupni. Odpolední maxima dosahují 9 až 13 stupňů, na východě kolem 7 hodiny.

Na Štědrý den nastane zlom

Čtvrtek na Štědrý den Začne to při teplotách mezi 8 a 4 stupni a kolem poledne budou teploty vrcholit mezi 6 a 10 stupni.

Vyšší teploty na Štědrý den
Počasí na Štědrý den může být velmi volatilní, o čemž svědčí pohled na datum. 24. prosince byla nejvyšší teplota u nás naměřena v roce 1958 na stanici Lučina při 14,5 ° C. Teplotní rekord pražského Klementina je od roku 1977 12,9 ° C.
Ani v posledních letech nebyl na Štědrý den nedostatek vysokých teplot, například v roce 2017 to bylo 11,2 ° C v Albrechtes, 13,2 ° C v roce 2013 v Bohumíně a 11,3 ° C v roce 2015 v Táboře. .
Nejnižší teplota na Štědrý den byla naměřena v Horské Kvildě v roce 2001 – 31,5 ° C (první vánoční den byla nejvyšší teplota v Hrádku v roce 1983 naměřena na 17,5 ° C).

“Pátý pátek Ráno měříme pouze 2 stupně až 2 stupně a na severozápadě a západě oblasti může být bílá i v nízko položených lokalitách. Meteorolog dodal: „V pátek očekáváme sníh také v nížinách.“ Nejvyšší denní teplota pro Alláhovu hodinu bude mezi 0 a 4 stupni.

Podle Honšové tzv Zimní bouře. Ty jsou v České republice relativně vzácné a často se vyskytují při přechodu studených front.

Například jej zaznamenal od 3. února 2019 a stojí za zmínku také bouře z 22. prosince 2018. Nejde však o jev, s nímž se můžeme setkat až v posledních letech. Honšová v historických záznamech uvádí, že například v roce 1517, 28. ledna, došlo k zimní bouři doprovázené krupobitím a silným větrem.

Sníh padá na Štědrý den
Nejvyšší sněhová pokrývka v obřích horách byla naměřena v roce 1974, což je 215 cm.
Za posledních 20 let bylo na Štědrý den v roce 2001 hodně sněhu – na některých místech bylo více než 50 cm sněhu a v horách dosahovala výška sněhu 140 cm.
Poslední bílé Vánoce byly vyhlášeny v centru Prahy v roce 2010 – stanice Karlov Karlov hlásila sněžení 4 cm, lepší bylo na předměstí Prahy – stanice Praha – Rosenyi hlásila 15 cm. Podíváme-li se na stanici Praha-Clementinum, za posledních 30 let tam na Štědrý den ležel pouze sníh v letech 2001 a 2010. Stanice Praha Karlov rozšíří tento rozsah do roku 1994, 1996, 2003 a 2009.
Bílé Vánoce samozřejmě budou pravděpodobněji v horách – například v roce 2005 nebo 1988 bylo téměř 200 cm sněhu.
READ  Austrálie zastavila vývoj vakcíny, protože dobrovolníci měli pozitivní test na HIV

Pátý sobota Na dálnici bude zataženo až polojasno, někdy sněhové přeháňky a na horách sníh. Ráno teploty poklesnou na -1 až -5 stupňů a během dne se budou pohybovat mezi -2 a 2 stupni.

Bude více mrazu Neděle Nad ránem, kdy se teploměry objevují od -3 do -7 stupňů. Obloha bude částečně zatažená. Během dne jeho teplota stoupá maximálně o 2 až 2 stupně.

Ilustrativní obrázek

Foto: Kai Pfaffenbach, Reuters

Co znamená „někdy“ nebo „někdy“?
:: Nezmínil se Tento jev se nepředpokládá, nebo maximálně na 4% území
:: Čas od času Tento jev postihuje 5% až 29% regionu, méně než třetinu
:: Místa Tento jev se vyskytuje ve 30% až 69% zemí, tj. Asi v polovině
:: Ve většině oblastí Tento jev se očekává ve více než 50% zemí, tj. Ve více než polovině
:: Neexistují žádné specifikace – Pokud meteorolog řekne „sněží“, aniž by specifikoval frekvenci, znamená to, že se tento jev očekává ve více než 70% regionu, tedy téměř všude.
:: Průhledná – Obloha je úplně jasná
:: Téměř jasné – 1 až 2 mraky, většina oblohy je bez mraků
:: polojasno 3 až 4 osminy mraků jsou na obloze napůl zakryté
Zataženo 5 až 6 osmin mraků. Většina oblohy je zakryta
Polojasno 6 až 7 osmin mraků, obloha je téměř zakrytá
Zataženo – 8 osmin mraků oblohu není vidět skrz mraky vůbec
Written By
More from Arzu

Joshua vyšel z devátého kola z Bolívie a bránil opasky šampionátu

Britský boxer Anthony Joshua slaví vítězství nad bulharským Kopratem Bolívarem. Andrew CanridgeA...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *