22 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Japonský premiér chce domácí olympijské fanoušky – českou televizi

“Stále pracujeme na této záležitosti, žádáme o různé pohledy a zvažujeme vhodná doporučení. Poté bychom chtěli dočasně zvýšit stav nouze související s koronovým virem,” uvedl Suju.

Do konce června bude třeba rozhodnout, zda organizátoři přijmou na olympiádu alespoň některé domácí fanoušky. „I v této době se baseballové a fotbalové zápasy hrají s omezeným počtem fanoušků a jsou pod přísnými opatřeními, aby se zabránilo šíření infekce,“ dodala Suka. „Myslím, že se s touto situací dokážeme vyrovnat.“

Dva měsíce před zahájením olympijských her prodloužilo Japonsko výjimečný stav v Tokiu a dalších osmi provinciích o další tři týdny. Přísná opatření pro šíření koronového viru, která vypršela 31. května, zůstanou v platnosti do 20. června. Zahájení olympijských her je naplánováno na 23. července, o pět týdnů později.

Vláda chce také v rámci bezpečnostních opatření snížit počet lidí, kteří do země přicházejí za sportem. „Počet diváků do Japonska na olympiádu byl dosud stanoven na 59 000 a na paralympiádu na 19 000. Budeme požadovat další snížení, “řekla Suka.

Asijský národ v současné době bojuje se čtvrtou vlnou infekce koronovým virem a zaostává v počtu očkovaných občanů ve srovnání s jinými průmyslovými zeměmi. Průběh olympiády nadále vyvolává v Japonsku tvrdý odpor. Podle průzkumů veřejného mínění znamená zrušení 60 procent respondentů ohrožení veřejnosti, což dále zvýší tlak na zdravotní systém země.

READ  Vakcínu proti coce-19 Česko v neděli daruje Tchaj-wanu