Jako prezident sjednotím Američany, jak slíbil Biden ve svém projevu o vítězství

Biden začal svůj projev živě a běžel na připravené pódium. „Národ a naši vůdci hovořili o jasném a přesvědčivém vítězství. Pokorně přijímám víru, kterou jste do mě vložili, a slibuji, že budu prezidentem, který se nebude rozdělovat, ale spojovat se a nebude vidět červené a modré státy, ale spíše uvidí Spojené státy.“

Biden také hovořil o bitevních polích, na kterých chce uspět: porážka koronavirů, boj za prosperitu, zdravotní péče, eliminace rasismu v zemi a boj za lepší klima.

“Primárním cílem je koronavirus, s nímž se musíme vypořádat. V pondělí chci jmenovat skupinu vedoucích vědců a odborníků, kteří by nám radili při zahájení COVID-19 a vypracovali plán, který začíná 20. ledna,” s odkazem na datum, kdy se ujme úřadu.

Biden popsal své období jako období zotavení ve Spojených státech. Chce vybudovat střední třídu, páteř americké demokracie, ve které chce znovu probudit americký sen. Příkladem je viceprezidentka Kamala Harris, která bude nejen první ženou na této pozici, ale také první černoškou.

Byl to Harris, kdo přednesl svůj projev Bidenovi. Ale její slova byla stejná. Podle ní může Biden léčit, spojovat se, dokázat a zažít. Řekla: „Pokusím se být dobrým viceprezidentem, jako je Biden Obama, protože až nyní začala seriózní a zásadní práce.“

READ  NHL | Radim Zohorn je na přesunu z Pittsburghu na ranč, také Chaluba a Tipple
Written By
More from Arzu

Dohoda o brexitu je pro českou ekonomiku dobrou zprávou

“Uzavření dohody je z hlediska české ekonomiky každopádně dobrá zpráva. Pokud nebude...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *