Jak bude vypadat nová PES a strategie očkování? Čekáme na tiskovou konferenci

Současná strategie očkování původně předpokládá očkování ve 30 nemocničních centrech a praktičtí lékaři by se měli postupně účastnit. Kapacita se zvýší, protože Česká republika obdrží více dodávek vakcíny.

Podle předchozích slov předsedy vlády Andrého Babise (ano) se lidé nad 80 let budou moci registrovat od poloviny ledna a někteří od února. Postupně se podle jejich zdravotního stavu a věku budou domlouvat schůzky. Podle Všeobecné zdravotní pojišťovny bude veřejnost očkována odborníky pravděpodobně v březnu.

Ministr rovněž představí upravenou metodu výpočtu skóre rizika PES. Dosud byl použit počet nových případů, infekce starších osob, počet plodných dětí a procento pozitivních testů. Podle ministra zdravotnictví Platneyho jej však zkreslil velký počet testů na antigeny, jejichž pozitivní výsledky jsou zahrnuty v dávce, nikoli však v počtu denních testů. Kromě výpočtu míry rizika by se měla změnit také stupnice stupnice rozdělená do pěti úrovní.

Podle Platneyho lze za určitých okolností povolit na určitých úrovních určité zakázané činnosti. Negativní test na antigen může být podmínkou pro udělení výjimky.

READ  Kousky bateriové brzdy Apple, jinak nudné. Mini test pro iPhone 12
Written By
More from Arzu

Helena Třeštíková 30 let sledovala pohnutý osud dvou studentů medicíny – Žena.cz

Když Helena Testikova, studentka FAMU, v létě 1989 pomáhala jako zdravotnice v...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *