Indonéské letadlo Boeing zřejmě spadlo do moře a rybáři již na místě objevili první vrak.

„V tuto chvíli provádíme vyšetřování a koordinaci s Agenturou pro pátrání a záchranu v Pasarnasu a Úřadem pro bezpečnost dopravy KNKT.“ Mluvčí ministerstva dopravy Edita Irawati řekla: „Další informace zveřejníme, jakmile budeme vědět víc.“

Ačkoli úřady dosud srážku nepotvrdily, podle CNN Indonesia, která kontaktovala blízké rybáře, údajné trosky letadla již objevily tři lodě. Jedná se hlavně o kabely, vraky letadel a kusy oblečení. Ropná skvrna se objevila také na místě údajného leteckého neštěstí. Zatím nejsou k dispozici žádné informace o možných ztrátách na životech.

Podle Metro TV s odvoláním na ministerstvo politických záležitostí bylo na palubě 56 lidí, včetně sedmi dětí a šesti členů posádky, ale některé zdroje uváděly 62 lidí na palubě.

Letoun krátce po vzletu prudce spadl

Video: Reuters

„Čtyři minuty po vzletu letadlo přistálo za deset minut deset tisíc stop,“ uvedl účet na Twitteru z webu Specialized Flight Radar 24. Letoun se zvýšil na nadmořskou výšku 10 900 stop (3,3 kilometru), ale vyslal poslední signál z výšky 250 stop (76 metrů). hladina moře.

Příbuzní a přátelé cestujících dorazili a plakali na letišti.

Foto: Profimedia.cz

Indonéské televizní kanály ukazují záběry z letišť v Jakartě a Pontianaku, kde příbuzní a přátelé cestujících v letadle pláčou a modlí se.

Dopravní nehody, včetně leteckých nehod, jsou v Indonésii relativně běžné. Důvodem je podle BBC přeplněnost, zastaralá infrastruktura a nedostatečné bezpečnostní standardy.

Bezpečnostní síly operují na letišti v Jakartě.

Foto: Profimedia.cz

V Indonésii v říjnu 2019 havaroval v Jávském moři Boeing 737 MAX patřící indonéské letecké společnosti Lion Air. Na palubě letadla, které letělo také z Jakarty, zahynulo 189 lidí. O pět měsíců později havaroval další Boeing 737 MAX ve vlastnictví společnosti Ethiopian Airlines. Boeing uzavřel model po celém světě v reakci na tyto dva incidenty.

Written By
More from Arzu

Plzeň je v krizi! Koule trenéra je pod palbou, ve hře jsou dvě varianty

Podle deníku “Sport” je po řadě špatných výsledků v pozici trenéra fotbalistů...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *