16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Hurikán prý zničil české domy

Vloženo na: Upraveno:

Praha (AFP)

Neidentifikovaný počet lidí byl zabit a desítky zraněny při hurikánu, který ve čtvrtek zasáhl domy na jihovýchodě České republiky, uvedli záchranáři.

„Bohužel můžeme potvrdit, že tam byly oběti, ale nemohu říci přesný počet,“ řekla agentuře AFP mluvčí místních záchranných služeb Hedvika Krobáková.

Řekl, že počet obětí bude spíše „v jednom čísle“ než v desítkách, ale nebyl proveden žádný odhad, protože lidé byli stále uvězněni pod troskami.

„Počáteční odhady uvádějí počet na úrovni 100–150, nyní však očekáváme desítky dalších, až se věci zastaví,“ dodala Krobáková.

Nemocnice ve městě Hodon na česko-slovenských hranicích však uvedla, že ošetřila 200 zraněných.

Ministr vnitra John Hamasek tweetoval, že „všechny dostupné záchranné jednotky operují nebo se pohybují v oblasti Hodon, kde byl hurikánem zasažen několik obcí“.

Česká armáda byla zastavena pomocí rakouských a slovenských záchranných jednotek.

Velikost tenisových míčků zasáhla mnoho měst a vesnic, včetně hurikánu Hodon, což způsobilo zranění a nepříznivé počasí, které zničily domov důchodců a místní zoo.

Hurikán také způsobil rozsáhlé výpadky elektřiny a narušení dopravy, přičemž přerušená energetická spojení uzavřela hlavní dálnici spojující hlavní město Praha – Slovensko s Bratislavou.

Videozáznamy z regionu na sociálních sítích ukazovaly zničené budovy a auta, světlé pařezy a několik požárů se silným černým kouřem.

„Žije to v pekle,“ řekl po návštěvě regionu hejtman John Crowley.

Česká tisková agentura CDK citovala starostu Hroského, který uvedl, že polovina jeho vesnice byla srovnána se zemí.

Bouře, které se přehnaly přes Českou republiku, donutily premiéra Andrzeje Babise po summitu EU zůstat v Bruselu, protože přistání v Praze bylo příliš nebezpečné.

V sousedním Polsku ve čtvrtek zasáhl twister jižní provincii Malofolska, poškodil střechy a zranil jednu osobu, uvedla místní média.

READ  Náhrada bude poskytnuta českým ženám, které uzavřely smlouvu nezákonně Práva žen a rovnost pohlaví