Horečka, bolest a zarudnutí: První popis toho, co se děje v těle po očkování

Česká republika již má několik tisíc očkování, ale počkáme si na rozsáhlé očkování. Řekla Lenka Petrosová, vedoucí oddělení infekčních nemocí na Ostravské univerzitě Radio MagazineNení se čeho bát. Vakcína covid-19 se údajně neliší od jiných vakcín.

“Očkování je téměř bezbolestné, je to jako běžná injekce. Jedná se o malý objem tekutiny, takže je malý na bolest. Očkování 2 cm jehlou je pravidelná injekce. Pacient musí po podání počkat půl hodiny, ale samotná vakcína je velmi rychlá. Lékař uvedl, že očkování Většinou to trvá asi 45 minut a pak počkejte.

Každý, kdo si přeje být očkován, musí nejprve podepsat, že byl informován o všech možných okolnostech. “Před očkováním pacient podepíše takzvaný informovaný souhlas, jehož součástí je krátký dotazník o jeho zdravotním stavu. Jedna z otázek se týká například alergií,” pokračovala Petrosová.

Dosud jste nezažili okamžitou alergickou reakci na očkování proti koronavirům. “Nezaznamenali jsme alergickou reakci bezprostředně po očkování. Následující den po očkování kolegové hlásili bolest v místě vpichu, bolest v celé ruce a může se objevit zarudnutí nebo horečka. Ale to jsou běžné reakce na očkování. Pacient by tedy měl počkat a neopustit zařízení.” Lékařský ředitel zdůraznil, že „kdekoli jsou vakcíny podány, mohou pomoci. Potom musí být podán adrenalin. “

K imunitní odpovědi dochází dříve, než tělo začne po očkování vytvářet protilátky. Organismus považuje injekci za nepřítele.

„První věc, ke které se přistupuje, jsou bílé krvinky. A začnou oddělovat látky, které organismu říkají, že by tu něco nemělo být, je třeba něco udělat. Musí se tam dostat řada bílých krvinek.“ RadioWorna to řekla Anna Sidieva z Imunologického ústavu v pražské nemocnici Motul.

READ  Strýc Upřímné vyznání: Co se stane s jeho kariérou a jaké jsou jeho plány do budoucna?

Lidé často považují teplotu za primární reakci na poplach. Bílé krvinky přenášejí do mozku informace, které tvrdí, že je nutná sebeobrana, a poté zvyšují teplotu zúžením krevních cév, což způsobí, že teplo z těla často přestává unikat. “Imunitní systém má spoustu práce, je velmi energeticky náročný. K tomu prostě patří celková únava,” dodala edivá.

Očkování začalo v sobotu v Jihlavě a v ampulce byla jedna nižší dávka vakcíny:

Written By
More from Arzu

Politici Evropské unie odsuzují Navalného zatčení. Petrizek hovoří o penaltách

“Byl zatčen kvůli svým názorům, a nikoli kvůli tomu, z čeho byl...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *