Havlíček: Od pondělí čtvrté třídy budou bary a hotely později zavřeny

Podle místopředsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka nemá vláda jinou možnost a měla by znovu zpřísnit předpisy. „Z dlouhé doby absolutní jistoty se v pondělí přesuneme do čtvrté třídy,“ Pro televizní kanál Nova.

Obchody a služby budou nadále funkční. Bary, restaurace nebo hotely se ale pravděpodobně znovu zavřou. Otevřeli teprve minulý čtvrtek. Havlíček prý připravuje velkorysý kompenzační program.

“Bude to mít dopad i na některé společnosti. Maloobchodní a servisní systém ponecháme tak, jak je doposud.” Ve skutečnosti je velmi pravděpodobné, že restaurace, hotely a penziony se zavřou, ale určitě ne okamžitě. Znovu připravíme plán podpory. Tentokrát to bude velkorysý plán a navrhnu velmi vysokou kompenzaci, “slíbil místopředseda vlády.

Někteří z vlastníků zúčastněných společností připravují žalobu na stát. Uzavření před vánočními svátky a novoročními oslavami je úplným ukončením.

„Samozřejmě to je jejich právo. Naším úkolem je chránit naše zdraví a to se nám nelíbí. Bohužel situace je taková, jaká je. Musíme přijmout určitá opatření, a bohužel toto je jedno z nich. Mobilita by měla být snížena, ale vynahradíme to. “

O dalším kroku bude definitivně rozhodnuto na pondělním zasedání vlády. Ale premiér Andrej Babiš (ano) mluvil jako Havlíček. Návrat čtvrté etapy systému plateb za služby je podle něj „bez diskuse“.

READ  Platney: V pondělí navrhnu vládě přechod na úroveň 4 PES
Written By
More from Arzu

Pět nejneočekávanějších her, které mají být vydány v prosinci

1.Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077 Cyberpunk 2077 když: 10....
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *