Hamilton: Sedm nepředstavitelných titulů a s týmem nemáme žádné hranice

Přestože závod začal v Turecku Hamilton Teprve ze šestého místa opět předčil všechny konkurenty. V této sezóně zvítězil v desátém závodě ze čtrnácti, celkově vyhrál jen šest a dokončil stovku.

Úspěch v Istanbulu je pro Brity ještě cennější, protože mu přinesl sedmý světový titul, čímž se vyrovnal rekordu Michaela Schumachera. Vzhledem k tomu, že Hamilton nedávno překonal slavného Němce v počtu vítězství v jednotlivých závodech, má skutečně nárok na pozici nejlepšího jezdce v historii Formule 1.

Zprávy

Jak se Hamiltonův sedmý titul narodil v Turecku

Hamilton po závodě překonal nával emocí: „Rozhodně teď nebudu šířit slova.“ „Vím, že často říkám, že to je za mými nejdivočejšími sny, ale celý svůj život jsem tajně mířil k dosažení vysokých cílů svých snů.

Stejně tak se jeho aspirace na šampionát objevily od začátku tureckého závodu.

Hamilton byl uprostřed stále šestý, ale když mokrá trať začala vysychat, převzal to britský pilot. Strategie přeskočení druhé pauzy mu také pomohla vyhrát.

„Středně velké pneumatiky udržují teplotu, pokud nechám boxy v nových, nedokázal bych to. Bylo to nejlepší rozhodnutí.“ „Cítil jsem, že je závod pod kontrolou.“

Nakonec se s týmem mohl radovat ziskem sedmého mistrovského titulu. V barvách týmu Mercedes oslavoval 35letý Brit v sezonách 2014, 2015, 2017, 2018 a 2019 svůj první titul jako pilot McLarenu v roce 2008.

“Vzpomínám si, jak jsem sledoval Michaela, jak vyhrál svůj světový titul. Získat jeden, druhý, dokonce třetí je velmi obtížné, ale sedm titulů je nepředstavitelných,” zná Hamilton rozsah svého podnikání.

„Když jsem byl mladý, snil jsem o tom se svou rodinou. Je velmi důležité, aby to děti viděly a neposlouchaly nikoho, kdo říká, že něčeho nemůžeš dosáhnout. Sen o nemožném a ty musíš pronásledovat své sny a nikdy se nevzdávat.“

READ  Jak funguje očkování proti COVID-19

Zdá se, že Hamiltonovi chybí motivace, a pokud současný trenér Toto Wolff zůstane u Mercedesu, sedm titulů určitě nemusí být konečným číslem.

„Co mohu s týmem dělat, nemá žádná omezení.“

Written By
More from Arzu

Než soud rozhodl ve školce, dvojčata šla do školy

Rodiče dvojčat s autismem se rozešli krátce po jejich narození. A začal...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *