Gero zametl Sevillu o čtyři a Ronaldo se opět přiblížil rekordu Peppicana

Hráči Dortmundu se stali dalšími osmi finalisty Ligy mistrů. Borussia v 5. kole skupiny F doma remizovala s Laziem doma s Laziem 1: 1. Český brankář Sevilly Tomás Václik nedohonil Chelsea kvůli zranění během zahřívacího období, které v přímém boji o první místo ve skupině E ve Španělsku zvítězilo 4: 0 po čtyřech gólech Oliviera Girouda.

Nevyužil příležitosti k postupu, Paris Manchester United prohrál doma. Němec 1: 3 A v křížové skupině má H kromě loňského francouzského finále a Lipska devět bodů. V Istanbulu porazila Basaksehir 4: 3.

Chelsea, která získala povýšení před týdnem, stejně jako Sevilla, začala ve Španělsku dobře. V osmé minutě porazil Giro střídajícího Vacclika a debutoval Alphonse Pasteur. 34letý francouzský útočník brzy po změně týmu vstal a v 74. minutě jako nejstarší hráč LM dokončil hattrick. Giroud zakončil úspěšný večer přeměněným pokutovým kopem.

Zápasu v Seville pomohl poprvé v soutěži dálkový videorozhodce z sídla UEFA v Nyonu. Doposud byl ve videu zápasu vždy přítomen rozhodčí.

Bez zraněného střelce Erlinga Haalanda poslal Dortmund na konci prvního poločasu do vedení Rafaela Guerrera. V 67. minutě z penalty vyrovnal Immobili.

Podívejte se na souhrn zápasu mezi Borussia Dortmund a Lazio Roma | Video: O2 TV

Ve svém druhém skupinovém zápase porazili Brugge doma Petrohrad 3: 0 a udrželi své kvalifikační naděje naživu. Mezi měřítky belgického týmu zůstává pouze český útočník Michael Kremensick.

Podívejte se na přehled zápasu mezi Bruggami a Zenit Petrohrad | Video: O2 TV

Pařížané začali lépe na Old Trafford a Neymar otevřel skóre v šesté minutě. A domácí tým vyrovnal a v 32. minutě země. Marcus Rashford odpověděl skvrnou. Manchester mohl dát více gólů, ale bývalý hráč PSG Edinson Cavani trefil břevno a Anthony Martial promarnil dvě velké šance. Nakonec United lituje.

READ  Vévodkyně Megan, Jennifer Aniston a Rebel Wilson: Celebrity Diets

Marquinhos dal v 69. minutě skvělý gól, po dlouhém míči středem přímou střelou před bránu, ale jeden z obránců hostů v poslední vteřině dostal nohu a zablokoval ji rohovým kopem. Okamžitě domácí tým oslabil záložník Fred, který byl vyřazen po druhé žluté kartě. Neymar přidal zámek hosta znovu v nastavení. Paris Saint-Germain se pomstil za domácí porážku anglického soupeře v říjnu 1: 2.

Podívejte se na zápas Manchester United a Paris Saint-Germain | Video: O2 TV

Barcelona, ​​která se kvalifikovala do osmifinále v Budapešti, porazila Ferencváros 3: 0 a zvítězila popáté ve skupině G. Katalánci uspěli bez odpočinku s kapitánem Lionelem Messim a již v první polovině skórovali tři góly Antoine Griezmann, Martin Braithwaite a Osman Dembele z penalty.

Juventus, který se minulý týden také kvalifikoval, doma porazil Dynamo Kyjev 3: 0 a na vedoucí Barcelonu ztratil tři body.

Góly vstřelili italský kandidát Federico Chiesa, Alvaro Morata a Cristiano Ronaldo, který vstřelil svůj 750. gól, a tak se opět přiblížil absolutnímu držiteli rekordu Josephu Pecanovi, který během své kariéry nastřílel 759 gólů na turnaji.

Stephanie Frappartová z Francie zvítězila v Turíně a stala se první hlavní rozhodčí v Lize mistrů UEFA.

Podívejte se na shrnutí zápasu mezi Juventusem a Kyjevem

Podívejte se na shrnutí zápasu mezi Juventusem a Kyjevem Video: O2 TV

Lipsko začalo v Istanbulu aktivněji a v 26. minutě si udělalo šťastný náskok. Domácímu Martinovi Okertelovi chyběli kapitán Marcel Sabitzer a hostující Yusef Poulsen, kteří se nakonec gólu ujali. Ve 43. minutě Nordy Mukele přidal druhý gól pro “Rotten Paulin”. Krátce před přestávkou Irfan upustil Kahwagi.

READ  Real Madrid-Monchengladbach 2: 0, Liga mistrů Inter Milán končí! Real zachránil operaci výhrou a Atlético, Gladbach a Bergamo pokračují

Přetahování války pokračovalo i po změně stran. V 66. minutě byli hosté velmi blízko k postupu přímým přímým kopem, ale Basaksehir chytá jednou rukou. Poslední slovo však mělo Lipsko, dramatický rozstřel ve druhé minutě vystřídal Alexander Sorloth. Istanbulský tým je vyřazen po ztrátě čtvrté skupiny.

Podívejte se na souhrn zápasu mezi Basaksehir a Lipsko | Video: O2 TV

Krasnodar doma porazil Rennes 1: 0 a zajistil si jarní fázi Evropské ligy. Duel týmu, který minulý týden ztratil šanci postoupit ve skupině E, urovnal v 71. minutě Marcus Berg.

Podívejte se na přehled zápasu mezi Krasnodarem a Rennes

Podívejte se na přehled zápasu mezi Krasnodarem a Rennes | Video: O2 TV

Páté kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina e:

FK Krasnodar – Rennes 1: 0 (0: 0)

Cíl: 71. Berg. Rozhodčí: Cullum-Connor, McGeachy (všichni Scott.) – Tierney (video, anglicky).

Sevilla-Chelsea 0: 4 (0: 1)

Góly: 8, 54, 74 a 83 podle. Jerrod. Rozhodčí: Dias-Tavares, Suárez-Martins (video, všichni portugalsky).

FC Bruggy – Zenit Petrohrad 3: 0 (1: 0)

Góly: 33. De Ketleri, 58. Vanaken, dle. , 73. Lang. Rozhodčí: Jozoboyuk-Van Zwylen, Balder-Heigler (video, Every Nez.).

Dortmund-Lazio Roma 1: 1 (1: 0)

Góly: 44. Guerreiro – 67. Opraveno perem. Rozhodčí: Matteo Lahues – Cyprian Davis, Del Palomar – Hernandez (video, všichni).

Stůl:

1.Dortmund531110: 410
2.Lazio v Římě5239: 59
3.Bruggy52126: 87
4.Zenit Petrohrad5143:111

Skupina G:

Juventus Turín – Dynamo Kyjev 3: 0 (1: 0)

Góly: 21. Chiesa, 57. Ronaldo, 66. Morata. Vládci: Frappart – Zakarani, Rahmouni – Milot (video, všichni otcové).

Ferencvaros Budapešť – Barcelona 0: 3 (0: 3)

READ  Imunolog: očkování proti Covidově chorobě má smysl, i když je očkována pouze třetina lidí

Góly: 14. Griezmann, 20. Braithwaite, 28. Dembele, podle. Rozhodčí: Kulbakov – uk, Masljanko (All Bel.) – Meškov (Video, Rus.).

Stůl:

1.FCC5516: 215
2.Juventus Turín54111:1112
3.Dynamo Kyjev5143:131
4.Ferencváros Budapešť5145:161

Skupina H.:

Basaksehir Istanbul – Lipsco 3: 4 (1: 2)

Góly: 45. + 3, 72. a 85. Kahvici – 26. Poulsen, 43. Mukele, 66. Olmo, 90. + 2 Sorloth. Rozhodčí: Del Cerro Grande-Yuste, Alonso Fernandez-Martinez Monoeira (video, všichni).

Manchester United-Paris Saint-Germain 1: 3 (1: 1)

Góly: 32. Rashford – 6, 90 +1 Neymar, 69 Marquinhos. Rozhodčí: Orsato-Giallatini, Preti-Guida (video, všichni). ČK: 70. Fred (United).