19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Fotbal: Infekční sen je splněným snem českého brankáře

PRAHA: Nečekaný výlet brankáře Aleše Montese do národního týmu začal tím, co považoval za nezbedné pozvání a splněný sen člena českého týmu pro zítřejší turnaj Euro 2020.

Tato zářijová výzva dala 29letému olomouckému brankáři šanci zapůsobit poté, co stálí členové národního týmu Covit-19 odsunuli na vedlejší kolej a přinutili Sex, aby sestavil dočasný tým, který bude čelit Skotsku v zápase Ligy národů.

„Nejprve se objevily zprávy, že hra byla zrušena a že ji nelze hrát, takže nikdo nepředpokládal, že by zápas pokračoval,“ řekl Montes.

„Chodil jsem se psem, když mi zavolal trenér Holubeck a řekl mi, že jsem nominován do soutěže. Nejprve jsem si myslel, že to byl vtip.“

Globální epidemie přinutila organizátory měřit plány nadcházejících zápasů, přičemž fanoušci čelí kapacitním limitům v arénách a týmy se rozhodly zůstat ve své domovské zemi.

Ale poskytlo to příležitost hráčům jako Montes.

Když obavy z viru Corona donutily Sex, aby se připojil k týmu převážně nováčků pod vedením trenéra do 18 let Davida Holubka, měl příležitost v roce 2013, osm let po svém jediném vystoupení v národním týmu jako hráč do 21 let.

S devíti hráči, kteří debutovali ve vyšších mezinárodních týmech, ukázal tým bojující výkon při porážce Skotska 2: 1, protože Montes předvedl rozhodný výkon.

„Je mi velkou ctí hrát za národní tým a pro mě být tam,“ řekl Montes.

„Mnozí nemají to štěstí, aby reprezentovali svou zemi.“

V době, kdy se Mandus připravuje na zápas se Skotskem 14. června, je nepravděpodobné, že by opustil lavičku, když seděl za brankařskou linií Pekingu Jiřím Pavlengou z Werderu Brémy a Tomášem Waglikem ze Sevilly.

Česká republika, která se představí v sedmém finále Evropy v řadě, čelí výzvě k opuštění skupiny D, která zahrnuje soupeřící Anglii, hostí Skotsko a finalisty mistrovství světa 2018 Chorvatsko.

READ  Čeští „ekonomičtí diplomaté“ čelí strategii obnovy po vládě

Pro spoluhráče Mandase je šance zúčastnit se turnaje více než jen podvádět jeho přítelkyni za zrušení prázdninových plánů. Trenér Jaroslav Silva ho jmenoval na konečnou 26člennou listinu.

“Moje přítelkyně a já jsme plánovali dovolenou v Řecku, ale byl jsem tak nadšený, že jsem tady na turnaji,” řekl Montes. – Reuters