16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Fotbal-Česko se rozhodne nekleknout si na euro

REUTERS: Tým České republiky v neděli prohlásil, že než zahájí své evropské mistrovství, nebude si brát koleno jako gesto proti rasismu.

Místo toho bude tým signalizovat nápis „Respekt UEFA“ na levém rukávu svých dresů, jak tomu bylo v březnu v kvalifikaci na mistrovství světa ve Walesu.

Gesto kolenního trháku se stalo kontroverzí ještě předtím, než proběhlo euro, přičemž na Anglii křičeli dva jejich fanoušci jako na dva přátele, zatímco v Maďarsku se zesměšňovali.

Čech řekl, že by chtěl „oznámit svou pozici předem“ před zápasem skupiny D proti Anglii 22. června.

„Chceme se plně soustředit na sportovní stránku fotbalu a věcí,“ uvedl ve svém prohlášení hlavní trenér Jaroslav Silhavy.

“Chápu, že se jedná o důležitá témata pro společnost jako celek, a já a můj tým odsuzujeme jakoukoli scénu rasismu.”

„Ale o tom jsme hovořili v březnu a uznali jsme svou vlastní podporu boje proti rasismu. Nechceme na tomto rozhodnutí nic měnit.“

Chorvatsko, které bude hrát v Anglii po neděli, se od kolen neočekává. Skotsko, které bude mít v pondělí sex, unisono prohlásilo, že se k tomuto gestu připojí až v pátečním zápase proti Anglii ve Wembley.

Prezident Českého fotbalového svazu Peter Fouss Czech uvedl, že „z celého srdce“ s rozhodnutím týmu souhlasil.

“Věřím, že každý národní tým by měl mít možnost se podle potřeby vyjádřit,” řekl Fauzek.

„Program respektu UEFA pokrývá všechna témata související s bojem proti rasismu a ukazuje veškerou diskriminaci, kterou bychom chtěli zdůraznit.“

(Uvádí Rohit Nair v Bangalore; úprava Claire Fallen)

READ  Euro 2020, aktualizace aktuálního skóre: Nizozemsko vs. Česká republika 16. kolo: De Zhang, Deboy Start for Dutch; Shik vede českou linku