19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Evropská komise schvaluje slovinsko-českou železniční nákladní dopravu JV

LJUBLJANA (Slovinsko) 11. srpna (CNN) – Evropská komise (EK) ve středu schválila akvizici společného podniku slovinskou státní železniční společností Slovensky Zelesnis (SZ) a českou společností EP Logistics International (SZ). EPLI).

“Komise rozhodla, že navrhovaná transakce nezpůsobí obavy z narušení hospodářské soutěže, protože by měla omezený dopad na trh, protože činnosti společností se zaměřují hlavně na různé členské země,” uvádí se v prohlášení.

SZ a EPLI plánují vytvořit novou společnost JV se dvěma jednotkami SZ, SZ – Tovorni promet (SZ -TP), která bude poskytovat nákladní a nákladní služby a nákladní služby Slovinsku, Rakousku a Chorvatsku. Odesílající poskytovatel služeb Fersped.

EPLI je Energetický a průmyslový Holding (EP Holding), česká vertikální integrovaná energetická společnost, která poskytuje spediční služby v Čečensku, Německu, Polsku, Maďarsku a na Slovensku a v Rakousku, Čečensku, Německu, Polsku a na Slovensku. .

V prosinci 2020 veřejnoprávní stanice RTV Slovenija oznámila, že SZ a pražský EP Holding podepsaly dohodu o vytvoření společného podniku 51/49 s cílem stát se vedoucím hráčem na trhu zboží a logistiky v jihovýchodní Evropě. Na základě dohody investuje EP Holding do nové společnosti 60 milionů eur (70,3 milionu dolarů), zatímco SZ na ni převede aktiva SZ-TP. Hlavním cílem nové společnosti je podle mediálních zpráv zdvojnásobit své zisky a zvýšit tržby o 50% v prvních pěti letech provozu.

($ = 0,852 Euro)

READ  Skotsko 0-2 Česká republika, Polsko 1-2 Slovensko a Španělsko 0-0 Švédsko