Evropská agentura pro léčivé přípravky schválila další vakcínu proti přípravku Covid

„Tato vakcína nám poskytuje další nástroj k překonání současné krize,“ uvedl Imer Cook, výkonný ředitel agentury. EMA doporučila, aby vakcína byla podána pacientům starším 18 let.

Společnost Moderna se od Pfizer / BioNTech liší tím, že nemusí být skladována při extrémně nízkých teplotách, a proto bude snazší distribuovat ji samotným pacientům. Vakcína se podává ve dvou dávkách, s druhou vakcinací čtyři týdny po první. Účinnost vakcíny je asi 95 procent.

V Evropské unii 27 je v současné době očkován vakcínou Pfizer / BioNTech. Evropská komise zajistila 300 milionů výhod. Očkování v Evropské unii začalo ve většině zemí 27. prosince. Například ve srovnání s Izraelem, Spojeným královstvím a Spojenými státy je očkování v zemích Evropské unie pomalé. Tomu se předchází hlavně kvůli nedostatku vakcín.

Evropská unie pomalu vyjednává smlouvy o vakcínách. Zatímco USA a Velká Británie podepsaly loni v červenci a srpnu počáteční smlouvy se šesti výrobci na 840 milionů a 340 milionů dávek vakcín, Brusel podepsal dohodu s AstraZeneca na 300 milionů dávek do 27. srpna.

Jednání s Pfizer / BioNTech narazila na cenu a smlouva na dodávku vakcín byla podepsána až 11. listopadu. V září pod tlakem francouzské vlády podepsala Evropská unie smlouvu na dodávky vakcín s francouzskou společností Sanofi. Vývoj materiálu však byl „zastaven“ a vakcína bude k dispozici až na konci tohoto roku.

Sdružení uzavřelo svou třetí smlouvu 8. října s americkou společností Johnson & Johnson. V případě této vakcíny postačí k podání pouze jedna dávka.

Written By
More from Arzu

Bál se Facebook útěku? Nová pravidla WhatsApp byla odložena

Ale radost těch, kteří si myslí, že nová pravidla WhatsApp nikdy nebudou...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *