Ekonom Michel Metsyk zemřel. Vzdejte se koronaviru

Michel Megestyk, profesor ekonomie a bývalý člen Národní ekonomické rady (NERV), zemřel ve věku 68 let. Institut ekonomických studií Univerzity Karlovy, který Mejstkík spoluzakládal a kde pracoval, potvrdil Forbesu, že v souvislosti s covid-19 zemřel profesor ekonomie.

„Existují zprávy, kterým člověk odmítá uvěřit. Jedním z nich je smrt váženého kolegy ze Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, ekonoma, přítele profesora Michela Meschica.“

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamaczik na Twitteru odpověděl: “Profesor Megssek v první vlně radil ÚKŠ, jak se vypořádat s ekonomickými dopady koronaviru. Je mi to velmi líto.”

“Smrt Michela Mysczyka je velkou ztrátou pro celou českou ekonomickou komunitu. Celá česká společnost však ztratila osobnost, v níž se jí jedinečným způsobem daří sdružovat svět akademické ekonomie, včetně vysokoškolského vzdělání pro budoucí generace ekonomů, světa praktického ekonomického života, obchodu a ekonomické diplomacie.” ” Lukáš Kovanda, ekonom a bývalý člen NERV, uvedl, že Mejstříkova práce měla mezinárodní rozměr.

Práce pan Mimo jiné na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a byl členem občanské iniciativy KoroNERV-20. Hlavním cílem skupiny je snížit dopad epidemie Covid-19 na českou ekonomiku. Všichni členové se podílejí na práci platformy zdarma. Dalšími členy skupiny jsou například náměstek hejtmana České národní banky Mojmír Hampl a ekonom Tomáš Sedláček.

READ  Jak funguje očkování proti COVID-19

Ekonom také v 90. letech spoluzaložil Centrum pro ekonomický výzkum a postgraduální studium (CERGE). V letech 2009 až 2014 byl členem NERV. Již během této doby podporoval zaměření na zlepšování místních institucí a infrastruktury a podporu inovací založených na vzdělávání.

minulý rok V rozhovoru pro Ekonom Weekly V této souvislosti uvedl, že Česká republika se musí přestat dívat zpět a stanovit si jasné a dlouhodobé cíle modernizace. „Zúžení problému budoucí konkurenceschopnosti České republiky na několik krátkodobých cílů považuji za trvalé selhání všech českých premiérů a vlád,“ uvedl tehdy.

Mejstřík se narodil 6. června 1952 v Colinu, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a poté pracoval v Ekonomickém ústavu Československé akademie věd. Po roce 1990 studoval Mejstřík na London School of Economics. Později se stal prezidentem poradenské firmy EEIP, v letech 2002 až 2007 působil v dozorčích radách několika regionálních distributorů plynu a dva roky působil také jako předseda dozorčí rady ČSA.

Od roku 2016 zastával Mejstřík také pozici honorárního konzula Korejské republiky v České republice. ČTK uvádí, že za svého života získala řadu odborných ocenění – například v roce 2009 Cenu rektora za principy bankovních služeb, které je spoluautorem, a v roce 2015 Cenu Jaroslava Jirsy za nejlepší učebnici roku vydanou nakladatelstvím Karolinum. ).

Mejstřík byl v roce 2014 hostem na DVTV:

Podle ekonoma Michela Meschika a viceprezidenta odboru dopravy a průmyslu Radka Abekara je vhodné upustit od označování země původu, protože komponenty produktu se vyrábějí v různých zemích po celém světě. | Video: DVTV

Written By
More from Arzu

Rally Dakar, první etapa: Prokop třetí, Loprais Truck druhý

Pro úvodní fázi byla typická údolí, která na sebe navazovala. Navigátoři museli...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *